PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772663}

Potwór z Martfű

A martfüi rém
6,5 3 138
ocen
6,5 10 1 3138
5,0 3
oceny krytyków
Potwór z Martfű
powrót do forum filmu Potwór z Martfű

w kazdym razie na pewno nie nudny. Stylizowany na stare filmy z lepszych czasów...

Strykasia

z lepszych czasów? możesz rozwinąć bo nie rozumiem.

ocenił(a) film na 7
BartasBartas

Ja również

BartasBartas

z czasow kiedy liczyla sie dobra fabula...

Strykasia

zaskakujaco dobry i tylko 6? 6 to niewiele ponad przecietnosc..

ocenił(a) film na 6
miko1980

bo na 10 zasługuje u mnie tylko kilka pozycji ;-)

Strykasia

10 to juz szczyt, 6 to ledwo skali, od czego sa oceny 7-8 w takim razie?

miko1980

* 6 ledwo połowa skali

Strykasia

A które to 10tki wg Ciebie?

ocenił(a) film na 4
Strykasia

O nie był "stylizowany", tylko po prostu akcja działa się w tamtych czasach ;). Dla mnie nudny, bo jest to klasyczna długa opowieść o przeciętnym seryjnym mordercy kobiet jakich znamy wiele, z mało oryginalnym politycznym wątkiem. Żeby tego typu film "oparty" na faktach był naprawdę ciekawy, to musi dojść do tego ciekawa gra aktorska, dobre dialogi, jakieś zaskakujące sztuczki reżyserskie, bo sama treść jest dokumentem. A to ma być film fabularny.

ocenił(a) film na 6
mordachamordasinski

Dokładnie to samo chciałęm napisać, film swój klimat zawdzięcza temu, że rozgrywal się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a nie jakiejś niewiarygodnej stylizacji. Nie żyłem w tamtych czasach, urodzilęm się w latach siedemdziesiątych, jednak wydaje mi się że ta rzeczywistość i tak byla trochę "podbarwiona"teraźniejszością. Smarzowski w "Dom zły" jakoś sprawniej to zobrazował, nawet jeśli to już były lata osiemdziesiąte. Wątek polityczny równiez dośc rozczarowujący, słabo zarysowany i ponadczasowy, nie osadzony konkretnie w tamtej rzeczywistosci.
Reasumując: film daje się obejrzeć i raczej nie pozwala sie nudzić, jednak ani aktorsko, ani fabularnie d... nie urywa.

Strykasia

zgadzam się mnie zawiodła końcówka 20 minut po tym jak żona rozpoznała go po chrupnieciu i też ta końcówka Dlaczego został przejechany na rowerze ten facet, a ten co potem biegał nad wodą no i wiadomo szubienica pytanie czy to na pewno on wszystkie te kobiety mordował...
klimat dobry zresztą wiele filmów z lata 60- 80 na bardzo dobrym wysokim poziomie a te nowe współczesne są powiedzmy co niektóre mizernym poziomie ...

Strykasia

Zaskakująco niska ocena, skoro taki "Zaskakująco dorby "

ocenił(a) film na 7
maciekb80

Znam podobny przypadek: „Bardzo dobrze, dostatecznie" rzekł do ucznia nauczyciel grany przez Wojciecha Siemiona w filmie „Nie ma róży bez ognia".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones