PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8858}

Prawdziwy romans

True Romance
7,5 52 138
ocen
7,5 10 1 52138
7,4 17
ocen krytyków
Prawdziwy romans
powrót do forum filmu Prawdziwy romans

K

ocenił(a) film na 10

Czy efektem połączenia reżyserii Tony'ego Scotta, scenariusza Quentina Tarantino, muzyki Hansa
Zimmera i obsady z Cristianem Slaterem, Bradem Pittem, Denisem Hooperem i Gary Oldmanem
mogło być coś innego niż arcydzieło?

Obawiam się, że rekord retoryczności pytania właśnie został pobity. 10/10!!!!

użytkownik usunięty
Kadente

Podoba mi się ten komentarz. Niedługo zabiorę się za ten film i resztę z dorobku Tarantino, bo coś nie podoba mi się ocena 9.6/10 z 3 filmów ;)

ocenił(a) film na 10

Gorąco polecam, film jest megapro :K

ocenił(a) film na 10
Kadente

Rowniez polecam! Klasyka gatunku, no i oczywiscie obowiazkowo dla fanow Tarantina ;)

ocenił(a) film na 7
Kadente

Gdyby wyreżyserował to Tarantino byłoby znacznie lepiej.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 8
Kadente

coz, moglo
chociaz slatera lubie to udaje mu sie moze 1 rola na 10 albo i mniej,
kariera HOPPER'a (wsumie moglby zmienic nazwisko na hoop, sponsorowalaby go hoop-cola)to rownia pochyla w dol, czasy kiedy byl, ze tak powiem "na topie" dawno minely i teraz zwykle gra w byle syfie, a w dodatku czasami dosyc kiepsko, pewnie ta kasa od hoop coli by mu sie przydala to by mogl poczekac na jakis lepszy scenariusz zamiast brac wszystko jak leci

oldman jest swietnym aktorem ale jemu tez zdarza sie sporo filmow ktorych nie byl wstanie uratowac, a np w potterach byl zwyczajnie cienki i nijaki, wygladal jakby przyszedl na plan odwalic swoje byle jak, wziasc kase i spadac( chociaz "kiepskosc" potterow z nim to glownie wina fatalnej rezyserii bo te filmy cale sa zupelnie nijakie i brak w nich jakiejkolwiek pasji, no i wsumie gral kolo radcliffa wiec moze specjalnie mu kazali grac gorzej niz zwykle bo aktor 1planowy sam w sobie byl fatalny i na tle oldmana grajacego "w pelnej krasie" pewnie wypadlby jeszcze gorzej o ile to mozliwe)

coz brad pitt to juz wyzsza polka i moze sobie pozwolic na wybieranie prawie samych dobrych scenariuszy i zwykle ma role 1planowe

no ale wyszlo bardzo dobrze, dla mnie 8/10; to jeden z moich ulubionych filmow ale arcydzielem go nie nazwe i wyzej nie dam
dlaczego? mysle, ze wlasnie przez scotta, to dobry rezyser, moze nawet bardzo dobry
tylko, Ze szczyt jego mozliwosci to wg mnie takie 7-8
solidny warsztat, dobre filmy ale brak mu poprostu "tego czegos", tej wisienki na torcie talentu, polotu , wlasnego niepodrabialnego stylu i wizjonerstwa czy innowacyjnosci, dlatego watpie zeby kiedys byl w stanie dorownac komus takiemu jak welles, lumet, tarantino, coppola, kubrick
wielka szkoda ze tarantino sprzedal mu ten scenariusz no ale dzieki temu zrobil potem kariere bo gdyby nie ta forsa wscieklych psow by pewnie nie bylo i dzisiejsze kino wygladaloby zupelnie inaczej bo nie dosc, ze facet stworzyl 8 swietnych filmow i wspoltworzyl pare kolejnych to w dodatku wielu rezyserow calkiem dobrych filmow sie nim inspiruje, (a no ciagnie w gore swojego kumpla roberta, ktory nieliczac desperado to bez udzialu tarantino srednio kreci tylko podciaga go popularnosc kolegi)
mysle jednak, ze gdyby za ten film zabral sie tarantino pewnie dalbym ta dyche bo scenariusz pasuje do jego stylu, natomiast scott nie do konca potrafil z niego wszystko wycisnac

El_Magiko

"... i teraz zwykle gra w byle syfie..."

Teraz zwykle że tak powiem Hopper jest six feet under...

ocenił(a) film na 10
Kadente

Za chiny ludowe poniżej arcydzieła nie mogło być !!!
Elvis z zaświatów potwierdza ,że rekord retoryczności pytania został pobity.
A jak któryś baran będzie miał inne zdanie to się wezwie Sonny Chibę by mu kopniakiem z półobrotu wybił te głupoty z głowy !!!
pozdro :)

ocenił(a) film na 10
clarencefilmweb

Genialny koment, przyjacielu, you made my night.

ocenił(a) film na 8
Kadente

świetna obsada (Walken, Slater, Oldman, Pitt, Gandolfini) i scenariusz Tarantina musiały dać pożądany efekt w postaci bardzo dobrego filmu. świetny kryminał z rozwijającą się fabułą. rozwalił mnie Pitt, który jak coś mówił, to akurat kablował. i to jego rola najbardziej zapadnie mi w pamięci. muzyka Zimmera jak zwykle świetna i dopasowana.
p.s. NIECH ŻYJE ELVIS!

Kadente

Dokladnie tak.Zostal pobity.Zgadzam sie z Toba.Doskonale kino gangsterskie.Smialo mozna je stawiac w jednym szeregu z takimi klasykami jak "Chlopcy z ferajny" czy "Czlowiek z blizna".Plejada gwiazd od rezyserii po role 3 planowe.Uwielbiam takie smaczki.Vala Kilmera nawet twarzy nie bylo widac.Znam ten film od wielu lat i dopiero Ty mi uswiadomiles ze autorem muzyki jest Hans Zimmer.No to juz jest calkowite dopelnienie.101% szczescia dla kazdego kinomaniaka :-) Ś.p. Scott pokazal mistrzostwo.Zreszta nie pierwszy raz.Rola Pitta niewielka ale smialem sie z niej jeszcze po zakonczeniu filmu.Po prostu świetny film.Moze za bardzo sie podniecam ale uwielbiam dobre kino.Pozdrawiam serdecznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones