Odtwórz Zwiastun nr 3 1:00
Film

The Lincoln Lawyer

2011 1 godz. 58 min.
7,5 78 789
ocen
7,5 10 78789
18 822
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"id":"544006","linkUrl":"/film/Prawnik+z+Lincolna-2011-544006","alt":"Prawnik z Lincolna","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/40/06/544006/7411557.2.jpg"}
Ceniony prawnik angażuje się w sprawę pobicia prostytutki.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Prawnik z Lincolna
Prawnik z Lincolna (2011) Zwiastun nr 3 1:00
Prawnik z Lincolna
Prawnik z Lincolna (2011) Zwiastun nr 2 2:31
Prawnik z Lincolna
Prawnik z Lincolna (2011) Zwiastun nr 1 1:42
Prawnik z Lincolna | Oficjalny zwiastun / trailer nr 3 | 2011 | Film "The Lincoln Lawyer" to adaptacja powieści Michaela Connelly'ego z 2005 roku o adwokacie, którego zasady etyczne są mocno dyskusyjne. Jego biurem jest? stary samochód Lincoln Town. Pewnego dnia bohater odkrywa, że mężczyzna z celi śmierci, do którego skazania doprowadził, jest niewinny, zaś jego obecny klient jest seryjnym zabójcą.

Film oparty na powieści  Michaela Conolly’ego z 2005 roku. Mick Haller (Matthew McConaughey) to adwokat prowadzący praktykę w Los Angeles. Nie pracuje w  zwykłej kancelarii, a zamiast tego porusza się po mieście ze swoim kierowcą w klasycznej, czarnej limuzynie marki Lincoln. Jego klientela to kryminaliści małego i średniego kalibru. MickFilm oparty na powieści  Michaela Conolly’ego z 2005 roku. Mick Haller (Matthew McConaughey) to adwokat prowadzący praktykę w Los Angeles. Nie pracuje w  zwykłej kancelarii, a zamiast tego porusza się po mieście ze swoim kierowcą w klasycznej, czarnej limuzynie marki Lincoln. Jego klientela to kryminaliści małego i średniego kalibru. Mick wychodzi z założenia, że jedyny werdykt jaki go interesuje to uniewinnienie – dobrze zna swoich klientów i ich grzeszki, lecz przymyka na nie oko. W istocie najbardziej obawia się, że człowiek, którego broni będzie naprawdę niewinny.  Wygodne zasady Micka ulegną zmianie w trakcie współpracy z nowym klientem – młodym chłopakiem z bogatej rodziny (Ryan Philippe), oskarżonym o pobicie dziewczyny do towarzystwa. Mick będzie musiał się zmierzyć z pewnymi zaniedbanymi sprawami z przeszłości i ponownie zdefiniować swój etyczny kodeks. Sprawa młodego klienta znacznie się skomplikuje i przybierze nieoczekiwany obrót.

boxoffice
$75 009 200 na świecie
$58 009 200 w USA
$17 000 000 poza USA
budżet
$40 000 000
studio
Lakeshore Entertainment (produkcja) (przedstawia) / Lionsgate (produkcja) (przedstawia) / Sidney Kimmel Entertainment (współudział) / Więcej...
data produkcji
2011
tytuł oryg.
The Lincoln Lawyer
inne tytuły
Prawnik z Lincolna Polska
Więcej...
Michael Connelly chciał, aby Matthew McConaughey wystąpił w roli Mickey'a, ponieważ rola ta opiera się na występie aktora w filmie "Jaja w tropikach".
Wiadomości, które zostawił Frank na automatycznej sekretarce różnią się. Chociaż dwa razy jest odtwarzana ta sama wiadomość, to raz dowiadujemy się o mandacie, a w drugim odtworzeniu wiadomości, już nie.
Komornik zostaje poproszony, by opuścił radę przysięgłych. Mężczyzna robi to, słyszymy nawet dźwięk zamykanych drzwi. Jednak chwilę potem widzimy go wśród przysięgłych.
Już od napisów początkowych wiemy, z kim mamy do czynienia: to Matthew McConaughey w roli istnego pana życia i śmierci. A dokładniej - Mick'a Hallera, wziętego adwokata ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 85%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Młot na malkontentów

  Dark_Sider ocenił(a) film na 9

  Rozpoczynając wywód chciałbym wyrazić moje zdziwienie, albowiem pomimo tak wysokiej oceny na forum, film jest co najmniej krytykowany. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż obraz jest naprawdę świetny. Ciężko mi jest wybrać od czego zacząć, więc może od fabuły, napięcie jak i cała ... więcej

 • Według mnie Matthew M.bardzo dobrze gra adwokatów.

  Kim123_fw ocenił(a) film na 7

  Ciekawa jestem, któremu z aktorów/ ek to równie dobrze wychodzi ? Kto pasuje do takich ról? Macie jakieś typy? Chętnie obejrzę. Mnie osobiście podobał się Richard Gere w Lęku pierwotnym.

 • Prośba

  marylady3 ocenił(a) film na 8

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • bardzo fajny film

  leosia10 ocenił(a) film na 8

  dobrze się oglada , bardzo dobry Matthew McConaughey. Polecam

  11
  • Warty obejrzenia - czuć Hollywood ale w dobrym stylu - Polecam!

   Pan_Kracy ocenił(a) film na 8

   Na pewno nie będzie to stracony czas. Tyle mogę zapewnić.

   11