Marisa Tomei 

7,6
23 912 ocen gry aktorskiej
Marisa Tomei
Kariera artystyczna Marisy Tomei zaczęła się od malutkiej rólki w filmie "Chłopak z klubu Flamingo". Aktorka wypowiadała w nim zaledwie jedną kwestię - "Jesteś pijany" - ale to wystarczyło by zadecydowała, iż praca w filmie jest tym, czym chce się zajmować. Rzuciła naukę w college'u i rozpoczęła pracę jako aktorka w mydlanych operach. W przeciągu kilku lat wystąpiła w takich serialach jak: "One Life to Live", "As the World Turns", czy "A Different World". Pierwszą znaczącą rolą kinową, którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i widzów była postać córki Sylvestra Stallone w filmie "Oscar". W 1993 r. Marisa Tomei otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za kreację, którą stworzyła w komedii "Mój kuzyn Vinny". Do dnia dzisiejszego aktorka wystąpiła w kilkunastu filmach, niestety nie wszystkie z nich należały do udanych i aktorka ma na swoim koncie zarówno sukcesy, jak i porażki.


więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 grudnia 1964

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 163 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 6 innych nagród oraz 21 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma brata Adama.
W 2005 wystąpiła w reklamie Hanes.
Była brana pod uwagę do głównej roli w filmie "Angie", którą ostatecznie zagrała Geena Davis.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pierwszy raz ciocia Petera Parkera będzie seksowniejsza od jego dziewczyn.

Ma swoje lata i nie próbuje się na siłę odmłodzić. Nadal wygląda charakterystycznie a nie plastikowo. Dlatego fajnie ją widywać w kolejnych filmach.

Fajnie, ze chociaż raz na jakiś czas oskarowcy docenili komediową rolę i dali jej statuetkę za "Kuzyna"! W pełni zasłużyła!

Fajna mamuśka

Czemu ta pani przestała się starzeć? Jakiś błąd w Matrixie?