Wciąż jest szansa na serialowego "Prawnika z Lincolna"?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wci%C4%85%C5%BC+jest+szansa+na+serialowego+%22Prawnika+z+Lincolna%22-137922
Wciąż jest szansa na serialowego "Prawnika z Lincolna"?
W zeszłym roku stacja CBS przygotowywała serialową wersję "Prawnika z Lincolna", ale projekt nie doszedł do skutku. Michael Connelly, autor serii książek, na podstawie której powstał film, zdradził jednak, że wciąż jest szansa na adaptację.

Dobra wiadomość jest taka, że są osoby i stacje zainteresowane przejęciem tematu, powiedział pisarz. Potwierdził również, że jednym z zainteresowanych podmiotów jest Amazon. Co ciekawe, serwis Amazon Prime Video ma już w ofercie inny serial oparty na książkach Connelly'ego, "Bosch". Czy jest szansa na ich połączenie? To brzmi dla mnie jak dobra oferta. Można by wówczas stworzyć uniwersum, bohaterowie mogliby się spotykać i tak dalej. Byłoby to ekscytujące.

Connelly zdradził też, że projekt serialu o prawniku z Lincolna, który dla CBS przygotowywał David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka") upadł ze względu na koronawirusa. Na dwa dni przed rozpoczęciem zdjęć ustanowiono kwarantannę w mieście, gdzie miała pracować ekipa. I miesiąc później CBS postanowiło nie kontynuować pracy, powiedział pisarz. W tych okolicznościach projekt był dla nich ryzykowny, więc zdecydowali, że go anulują. To był szok. Mieliśmy aktorów, reżyserów, zbudowaną scenografię. Byliśmy na skraju urzeczywistnienia wszystkiego. Dlatego jest to taki zawód.

Tytułowym "Prawnikiem z Lincolna" jest Michael "Mickey" Haller. To sprytny, pewny siebie prawnik z Los Angeles, mistrz manipulacji, który marzy o dużych pieniądzach i ekskluzywnej kancelarii, ale na razie jego biuro mieści się... na tylnym siedzeniu samochodu, gdzie spotyka się ze swoimi szemranymi klientami. W książkach Connelly'ego Haller jest przybranym bratem detektywa Hieronymusa Boscha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones