PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 399 228
ocen
8,1 10 1 399228
7,5 43
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

I co to robi w top 100? Trzeba być bezguściem i ignorantem w dziedzinie kina, żeby to ocenić na więcej niż 6! Ale w w sumie po intelektualistach z filmwebu można spodziewać się wszystkiego... Ode mnie ma całe 4. Byłoby aż 5, gdyby nie ołowiany Christian Bale.

Siber

http://www.youtube.com/watch?v=kRA6wedXE0U

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Siber

prowokacja, film jest genialny

niestety nie - dooglądałam do połowy i wyłączyłam... film jest nudny i nie rozumiem gdzie tkwi jego genialnosć

ocenił(a) film na 9
szczeniaczek26

w jego końcówce :D

mikel66

Dokładnie. W trakcie oglądania myślałem już nad tym, jaką ocenę mu wystawić, przed ostatnimi minutami filmu miało być "8". Końcówka zmieniła wszystko. :)

ocenił(a) film na 10
Sebu_BGZ

Dokładnie!

urinmyveins

hmm.... wobec tego może jeszcze raz podejmę się próby jego oglądnięcia

ocenił(a) film na 4
Sebu_BGZ

Ale co końcówka?! bohater grany (słabo) przez Bale'a wygrywa rywalizację z "wielkim Dantonem" ale czy wygrana kosztem straty żony i brata, to wygrana? w ogóle film jest nudny, decyzje bohaterów, bezsensowne, nie pasujące do ich charakterów.
"Czapa" dla Balea, za co, gdzie dowody?! był tam niewidomy, słyszał gdy wołał o klucz, walił w pojemnik siekierą, ten film wg. mnie tylko udaje "wielkie kino" ale jest ligowym średniakiem.

ocenił(a) film na 8
Sebu_BGZ

No właśnie "końcówka" rozpier/d/ala w strzępy znakomity/klimatyczny film - po prostu go niszczy/niweczy - świetny/klimatyczny film o iluzjonistach spływa do kibla dzięki "magicznej" maszynie Tesli - tyle w temacie

ocenił(a) film na 5
mikel66

Zapominacie że filmy ocenia się za całość czyli jeżeli film jest dla ciebie średni ale ratuje go końcówka to można co najwyżej dać o jeden plus do góry a nie film przez 75 % cię nuży by potem dać mu za końcówkę nie wiem 8-9,to tak jak po słabym meczu w którym gol pada dopiero w ostatniej minucie zachwalamy piłkarzy choć grali beznadziejnie.

ocenił(a) film na 9
DemiaN

ja nie powiedziałem, że film jest średni:P
film jest bardzo dobry, bardzo dobrze mi się go oglądało i całość została zwieńczona genialną końcówką, końcówka tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, żeby dać 9
podobnie oceniłem "Warrior'a" - film bardzo dobry, i mimo że końcówka została skopana to ocenę dałem wysoką:)

zgadzam się z Tobą i oceniam film a nie poszczególne fragmenty, ale muszę napomnieć o jeszcze jednym filmie - "Remember Me" - film niby średni, nic odkrywczego, kolejny film, który nie zasługuje na wysoką ocenę, a jednak końcówka wstrząsa i zmienia ocenę:
moim zdaniem te 75% niby średnie, ale przygotowują na tą końcówkę, bez tego wprowadzenia końcówka nie robiłaby takiego wrażenia, więc i te średnie fragmenty są pozytywnie odbierane

ocenił(a) film na 5
mikel66

"ja nie powiedziałem, że film jest średni" -wiem to był tylko taki przykład.Zgadzam się z tobą że są filmy które przede wszystkim uwieńcza końcówka ale ten nie do końca do tej grupy należy bądź razie moim zdaniem z którym przecież zgadzać się nie musisz.Pozdro

ocenił(a) film na 9
DemiaN

nie ma jeszcze filmu, który każdemu by się podobał; kwestia gustu, a każdy jest inny dzięki czemu świat nie jest taki nudny:)

DemiaN

A co cię, k*urwa obchodzi, kto ile daje za końcówkę? Algorytm sobie dla wszystkich wymyśliłeś?

DemiaN

Ten film lepiej oglądać samemu, bo oglądając w grupie nie zwracasz uwagi na szczegóły, które potem w końcówce wychodzą.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
grzebien_filmweb

No, widzę, że was na bardzo wiele stać...

użytkownik usunięty
Siber

Ale snobizm sie panoszy na filmwebie

No i nazywaj to sobie jak chcesz, jeśli nawet to jest snobizm to ja już wolę ten swój snobizm niż jakieś Nolanowate dziadostwo.

użytkownik usunięty
Siber

Taaa, bo twoje jest lepsiejsze... wszyscy na tym filmwebie to takie wymagajace, inteligentne, wyrafinowane jednostki gdzie filmy komercyjne to tylko dla tryglodyty.

Ty to powiedziałeś ^_^

użytkownik usunięty
Siber

WyreczylAm cie, snobie...

Łoooo, ale mnie przezwałeś...!

użytkownik usunięty
Siber

:/ pisac jak do idioty....

To się zamknij. Tak będzie najlepiej ;)

użytkownik usunięty
Siber

Milcz ciulu!

Powyższy komentarz wkrótce zostanie usunięty, z uwagi na jego niezgodność z regulaminem.

użytkownik usunięty
Siber

Ty mi mozesz...

Hę?

ocenił(a) film na 9
Siber

Niedziwne że Ci się nie podobał, ten film trzeba zrozumieć a po twoich argumentach można z łatwością stwierdzić że do najmądrzejszych nie należysz.

ravne

Argumenty, to ja dopiero mogę przytoczyć

ocenił(a) film na 9
Siber

To była ironia, bo jak widać nieprzytoczyłeś żadnych argumentów..

"Argumenty, to ja dopiero mogę przytoczyć" To prosze podaj.

ocenił(a) film na 5
Siber

Zgodzę się aktorstwo w wykonaniu Bala było w tym filmie na prawdę kiepskie.

użytkownik usunięty
DemiaN

"Bala"? Co ja czytam...

ocenił(a) film na 8
Siber

Na pewno lepszy od zalosnej zielonej mili czy też skazanego...

ocenił(a) film na 4
Siber

Człowieku, czy ty na filmwebie jeszcze szukasz jakiegokolwiek obiektywizmu, znawstwa tematu i rzetelnej oceny!? masz inne zdanie, to rozdziobią cię kruki i wrony, a co do oceny tego filmu to masz rację, ale nie szukaj poklasku, filmweb to portal gdzie taki Poranek kojota ma ocenę 7,3, a najlepszy polski aktor wg. not filmwebowiczów to "Strachu" z Pitbulla! umysłowy paraliż polskiego społeczeństwa trwa w najlepsze, przecież jak "Ona tańczy dla mnie" ma 200mln. wyświetleń, na yt. a "Dziwny jest ten świat" Niemena 3mln. to ty myślisz że tutaj będzie inaczej, jak ktoś jest ignorantem to na wszystkich płaszczyznach ;) pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones