Słuchajcie! Szukam filmów - thrillerów lub psychologicznych - utrzymanych w podobnym klimacie, jak właśnie "Prestiż", który uważam za świetny! Uwielbiam zakończenia, które trudno przewidzieć, uwielbiam niechronologiczność, uwielbiam filmy, dzięki którym musisz nieźle pomyśleć i o których wciąż myślisz, kiedy obudzisz się następnego dnia... I chodzi o ten klimat, mroczność... Wiecie, o co chodzi :) Jestem pod ogromnym wrażeniem takich filmów jak właśnie "Prestiż", "Pająk", "Podziemny krąg", "Memento", "Iluzjonista", podobał mi się tez "Apartament" (choć był dość przewidywalny)
WIĘCEJ TAKIEGO KINA - PROSZĘ! Czekam na wasze propozycje :)
Polecam Źródło, Zostań, Miasto Gniewu Skoro lubisz myslec i brak chonologicznosci mysle ze sie nadaja ;)
Dzięki Wam! "Mechanika" na pewno zaraz obejrzę :) "Labirynt.." widziałam juz kiedyś- rewelacja, choć klimat faktycznie odmienny... Dzięki i czekam nadal :)
Oglądałam - "Innych" się bardzo bałam :P (niesamowicie budowane napięcie, bo przecież strasznych momentów tu raczej nie było), "Siedem dusz" - ach, to trzeba obejrzeć, żeby wiedzieć, o co chodzi :) Dzięki!!!
"21 gramów" (może i Babel tego reżysera by Ci się spodobał), "Źródło", może "Milczenie", "Angel-A", "Z piekła rodem", "Siedem" też powinien Ci się spodobać, ale pewnie już widziałaś :)
Wszystkie twoje pozycje już widziałam, ale dzięki :) "Siedem" - trochę inny typ, ale z tych wszystkich zdecydowanie najlepszy... Oglądałam go dosyć dawno, a wciąż jestem pod wrażeniem:)
Też ostatnimi czasy fascynuje mnie takie kino chociaż przyznam, że jestem dość leniwy a czasem taki film trzeba obejrzeć jeszcze raz, żeby lepiej go zrozumieć. Specyficzny klimat ma ma na pewno "Efekt motyla" (ale to pewnie widziałaś). Kiedy to oglądałem to pamiętam, że mówiłem sobie - najbardziej "poryty" film jaki widziałem. Druga część "The butterfly effect" to klasyczny powielacz pomysłu i bardziej normalny, ale mnie się całkiem podobał. Polecam również "Przeczucie" z Sandrą Bullock...
Widziałam i "Efekt..." i "Przeczucie" :) Mnie fascynuje właśnie takie kino coraz mocniej i mocniej... Uwielbiam filmy, nad którym zastanawiam się cały następny tydzień i uwielbiam do nich powracać :) Dla mnie po to jest właśnie kino - żeby pobudzić moje szare komórki :P Mogę Ci polecić też "Obłęd" - coś w stylu "Efektu...", choć wg mnie, ma lepszy, bo mroczniejszy, klimat :)
Fajnie, że temat się rozwija :P
'Prestiżu' niestety nie widziałam ale do Twojego opisu idealnie pasuje mi 'Rekonstrukcja' - niepowtarzalny klimat jest, zagubienie w czasie i przestrzeni, miłość w roli głównej..
(dodam jeszcze że film ten bywa porównywany do Apartamentu, jak dla mnie Reconstruction duużo lepszy.)
Requiem Dla Snu. Też obowiązkowo ;]
Nie dla zaskakującej, co porażającej końcówki.
Rewelacyjne kino.
Oglądałam już dawno temu... Ale końcówka i ta "piłująca" muzyka... długo siedziały mi w głowie... Ale dzięki :)
Świetny wątek też lubię takie kino i z pewnością obejrzę kilka z wynmienionych tu pozycji :)
A widziałaś może "Lustrzaną maskę"? Polecam
temat rewelacja, zaraz się biorę za szukanie wymienionych filmów, bo uwielbiam takie klimaty. zakonczenie, które mnie dosyć zaskoczyło (oprócz wymienionych) to może Skeleton Key - taki lekki horrorek, 'Przebudzenie' tez niczego sobie, W sieci zla, Stay- to chyba było, ale warto wspomnieć znowu :P, Zakochany bez pamięci, Statek widmo ;p
pozdrawiam ;)
Dobrze, że Wam się podoba :) Ja niedawno oglądałam, z wyżej wymienionych, "Miasto Gniewu" - mocne, zapada w pamięć - polecam... Zdobyłam "Źródło" i "Mechanika" z niecierpliwością czekam na seans :)Coś mi mówi, ze to będą niebanalne filmy... Trafiłam też na ślad "Donnie Darko" - z tego, co czytam, może być niezłe... Fajnie oglądało się też "Meet Joe Black", choć trudny to on nie był :) (sam pomysł na główny motyw - śmierć ciekawą życia - bardzo ciekawy...)
Cóż... Szukajmy więc dalej i odkrywajmy, jaką przyjemność może przynieść trudny do rozgryzienia film :)
Tożsamość! ! !
Thriller w stylu "10 murzynków" A. Christie. Trzyma w napięciu do samego końca!
Pewnie niektore z tych zostaly wymienione ale nie chce mi sie czytac wszystkich postow... Wiec ja polecam Goraco!
*Lektor
*Oszukana ( poczatek nudny ale pozniej nie idzie sie oderwac)
*Pokuta ( srednio ale fajny )
*Requiem dla snu
*Amores Perros ( Rewelacja ale duzooo myslenia dla ambitnych i moim zdaniem lepszy od 21 gramow)
* Źródło
Cos troche z innej pólki:
* milość na ządanie
a co obłędu to mi tez sie podobal:D no i moge polecic jeszcze "Przerwana lekcja muzyki".
Ja bym dododała jeszcze:
- 12 małp
- Bezsenność
- Miasto gniewu
- Raport mniejszości
- Szósty zmysł
Prześledziłam wątek i nie zauważyłam, aby ktokolwiek wspomniał o "Grze" w reżyserii Davida Finchera. To nazwisko mówi samo za siebie. On wyreżyserował "Siedem", które uważasz za świetny film. Myślę, że to wystarczająca rekomendacja. Ale wspomnę jeszcze, że jest bardzo nieprzewidywalny, taki film-zagadka.
A co do Donniego Darko, to mogę powiedzieć, że jest niesamowity, dla niektórych kultowy. Polecam gorąco, choć jest zupełnie inny od Prestiżu, nie można ich w jakikolwiek sposób porównywać.
I na koniec coś z zupełnie innej beczki, a mianowicie Jabłka Adama. Może fabuła nie obfituje w jakieś niesamowite intrygi, ale parę niespodzianek ma. ;)
Właśnie przed chwilą skończyłem oglądać Prestiż i cóż rewelacja.
A co do kultowości "Donnie Darko" to nic tylko przytaknąć. Klimat zabójczy, wymaga skupienia się i zdecydowanie, mam nadzieję, że nie jestem jedyny, zapada w pamięć i skłania do przemyśleń/rozmyślań nad filmem i nie tylko :)
Dawno mnie tu nie było, a tak wiele nowych propozycji! Dzięki Wam :D
Większość z podanych tytułów widziałam, ale od siebie dla Was mogę dodać "Zakochany bez pamięci" - jak dla mnie genialne! Brak chronologii akurat tutaj jest "mało problemowy", łatwo jest go rozszyfrować, ale film jest...inny... W pozytywnym znaczeniu. I o to chodzi :)
Bo w sumie wszystkie podane pozycje tak bardzo nam się podobają właśnie dlatego, ze są odmienne od reszty kina...
Świetna lista powyżej! Za nią szczególnie dziękuję :D Podoba mi się określenie kategorii tych filmów:P
Myślę, że razem tworzymy właśnie listę na prawdę dobrego kina ...
W dodatku - nie wyzywamy się i i nie kłócimy, a to na forum duże osiągnięcie :P :)