PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=259945}

Prestiż

The Prestige
8,1 399 207
ocen
8,1 10 1 399207
7,5 43
oceny krytyków
Prestiż
powrót do forum filmu Prestiż

Dla mnie Borden był tym złym i fakt, że to on triumfuje na koniec pozostawia spory niesmak i dla mnie zaniża bardzo cały film.

Smash83

ten "zły" Borden zawisł więc jak triumfuje?

ocenił(a) film na 8
Vimo

A który Border był tym złym, a który dobrym? Przypomnę, że umarł ten, który wziął ślub i spłodził dziecko, natomiast w Sarze zakochany był jego brat i to on mówił, że wcale nie kochał swojej żony - to on przeżył pod koniec filmu. Wyjaśnij mi swoje pojmowanie faktów.

Rastaj

Na podstawie jakich "faktów" twierdzisz, że umarł ten co wziął ślub?

Mówienie, że jeden Borden jest "zły" a drugi "dobry" jest przesadzone, różnili się charakterami i to w sposób znaczący.
Dobrze ujął to jeden z użytkowników, którego pozwolę sobie zacytować

"...pan B1 - powieszony
- kochał Olivię (Johansson)
- otrzymał postrzał w dłoń....... pan B podczas występu był porywczy, niecierpliwy, pełen złości, czyli wypada na pana B1
- wyskoczył w mieszkaniu Sary.... długo nie zabawiłby w mieszkaniu, dlatego on sprowokował żart, ale obiad Sara jadła z panem B2
- spowodował śmierć dziewczyny Angiera..... porywczy i niecierpliwy, czyli pan B1
- jako pierwszy usłyszał od Sary o spodziewanym dziecku (scena z pokazem sztuczki z bronią)...
- powiedział Sarze, że "nie kocha jej dzisiaj". Powiesiła się....

pan B2 - ten co przeżył
- kochał Sarę (Hall)
- miał dłutowane palce.... znosił cierpliwie uwagi Sary i opatrywanie
- pojawił się na pogrzebie kobiety Angiera. Nie znał odpowiedzi na pytanie o węzeł, bo nie on wiązał...... spokojny i nie tłumaczył się
- odprowadzał Sarę do drzwi
- zastrzelił Angiera..... po raz kolejny widać jego spokój i smutek, nie robi tego porywczo i ze złością jak np. jego brat na występie z kanarkiem..."

Więc na jakiej podstawie uważasz, że było odwrotnie?

ocenił(a) film na 8
Vimo

Właśnie teraz spojrzałem ponownie na obsadę i złapałem się za głowę. Może to zabrzmi mało wiarygodnie, ale pomyliłem Sarę z Olivią. Oczywiście to Olivii Borden spłodził córkę, to też miałem na myśli. Przepraszam za błąd, następnym razem będę najpierw myślał, potem pisał. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Rastaj

Nie, nie Olivii, tylko Sarze :D Już przywykłem do swoich pomyłek.

Smash83

Tylko Borden uważa, że triumfuje,ponieważ myśli, że zabił Roberta, co nie jest prawdą.

bialybialasek

I właśnie, to jego brat uważa, że triumfuje :)

ocenił(a) film na 10
bialybialasek

Tak naprawdę, to tam każdy jest przegrany i na tym polega piękno filmu.

Cinzsur

Ten film jest dla mnie trudny do zrozumienia i to jest w nim najlepsze :)

ocenił(a) film na 8
bialybialasek

To obejrzyj go drugi raz. Film jest jak najbardziej do zrozumienia.

Rastaj

Obejrzę jeszcze wiele razy zanim zdołam go zrozumieć :) To mój ulubiony film, chyba dlatego, ze mój mózg nie ogarnia tych wszystkich zawiłości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones