Odtwórz Zwiastun nr 1 1:47

Zobacz Producenci zwiastun

Film

The Producers

2005 2 godz. 14 min.
6,5 2 768
ocen
6,5 10 2768
1 673
chce zobaczyć
{"id":"118106","linkUrl":"/film/Producenci-2005-118106","alt":"Producenci","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/81/06/118106/7730433.2.jpg"}
"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Producenci
Producenci (2005) Zwiastun nr 1 1:47
Producenci | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2005 | Film "Producenci" to musicalowa komedia autorstwa [person=5753]Mela Brooksa[/person] opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka ([person=2913]Nathan Lane[/person]) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma ([person=142]Matthew Broderick[/person]). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć pieniądze od starszych pań, aby następnie wystawić musical, który okaże się totalnym niewypałem. Po zdjęciu przedstawienia z afisza panowie chcą zatrzymać pozostałe pieniądze. Sztuka, która ma zrobić klapę, nosi tytuł "Springtime for Hitler".

"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka (Nathan Lane) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma (Matthew Broderick). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć"Producenci" to musicalowa komedia autorstwa Mela Brooksa opowiadająca o perypetiach producenta teatralnego Maksa Bialystocka (Nathan Lane) oraz poborcy podatkowego Leo Blooma (Matthew Broderick). Bialystock wpada na pomysł jak zarobić pieniądze na sztuce teatralnej. Do pomocy potrzebny jest mu jednak Bloom. Producent chce zdobyć pieniądze od starszych pań, aby następnie wystawić musical, który okaże się totalnym niewypałem. Po zdjęciu przedstawienia z afisza panowie chcą zatrzymać pozostałe pieniądze. Sztuka, która ma zrobić klapę, nosi tytuł "Springtime for Hitler".

boxoffice
$38 058 335 na świecie
$19 398 532 w USA
$18 659 803 poza USA
budżet
$45 000 000
studio
Columbia Pictures Corporation (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Brooksfilms (produkcja)
data produkcji
2005
tytuł oryg.
The Producers
inne tytuły
Producenci Polska
The Producers: The Movie Musical (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Publiczność występująca w filmie to osoby, które dostały się tam dzięki datkom na cele charytatywne.
Nicole Kidman była początkowo obsadzona w roli Ulli. Matthew Broderick zaproponował jej zagranie tej postaci podczas zdjęć do "Żon ze Stepford". Aktorka natychmiast się zgodziła, zobaczywszy jedynie szkic scenariusza, jednak potem się wycofała, tłumacząc się ciężką pracą.
W sali posiedzeń sądu, wzory na krawacie Leo zmieniają się w poszczególnych ujęciach.
Ostatnio dało się zaobserwować, że niezwykły gatunek jakim jest musical przeżywa reaktywację. I chyba nikt z tego powodu nie cieszy się bardziej niż ja. Każdy musical, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 100%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • świetny lekki i zabawny show:)

  gzebien ocenił(a) film na 8

  obsada genialna szczególnie lane i thurman. co jak co ale żeby tak mnie musical porwał i to ponad 2 godzinny to nigdy bym nie pomyślał. polecić godne uwagi. sieg heil:)

  3
  • całkiem udany remake

   jleszczynski ocenił(a) film na 7

   Konwencja musicalowa może się nie podobać, ale koniec końców obroniła się. Ja się przy tym filmie nieźle obśmiałem. Hehehe a motyw szwedzkiej sekretarki jest świetny obu filmach (org. i rem.). Ferrel jako scenarzysta-nazista jest świetny.

   1
   • 6/10

    kinoman85 ocenił(a) film na 6

    Najpierw popatrzylem na inny film na tA starsze wersje to piero teraz skaplem sie ze ogladalem nowsza wersje z 2005 jak pisze w opisie to komedia muzyczna film jest leeki przyjemny podobaly mi sie sceny ztym niemcem nie zle byly babcie barwne postacie ogolnie nie zle kino.

    1
    • Ostatnia scena

     Evi_3

     Czy ktoś dotrwał do ostatniej sceny, tej zaraz po napisach końcowych? Najpierw słyszymy głos Franza, który namawia do kupna "Mein Kampf", a następnie jest dość zabawna, krótka piosenka pożegnalna. :)Opłaciło się czuwać do samego końca :P

     1
     • super film

      malutki

      8/10 z plusem,oglądałem wczoraj, więcej takich pozycji , a nie hollywodzkiej sieczki

      1