Will Ferrell I

John William Ferrell

7,2
15 622 oceny gry aktorskiej
Will Ferrell I
Will Ferrell już jako uczeń University High School w Irvine, w Kalifornii, był zainteresowany publicznymi występami. Ukończył University of Southern California. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiał w Los Angeles, jako członek komediowo/improwizacyjnej grupy The Groundlings. W grupie tej występowali także Ana Gasteyer, Maya Rudolph, Laraine Newman, Jon Lovitz, czy Phil Hartman. To tu Will poznał Chrisa Kattana, wraz z którym zaprzyjaźnił się, a następnie obaj trafili do serialu "Saturday Night Live". Ferrell stał się najbardziej rozpoznawalnym aktorem w tym serialu. Zagrał także w innych telewizyjnych produkcjach m.in. "Strangers with Candy", "Grace Under Fire" i "Living Single". Jednocześnie nadal występował w The Groundlings. Był nominowany do nagrody Emmy za wcielenie się w rolę George'a W. Busha. W 2000 roku ożenił się i teraz mieszka w Los Angeles.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 lipca 1967

miejsce urodzenia: Irvine, Kalifornia, USA

wzrost: 191 cm

Złota Malina
Zdobył Złota Malina, 4 inne nagrody oraz 44 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Viveca Paulin (od 12.08.2000), 3 synów: Magnus Paulin (ur. 07.03.2004), Mattias (ur. 30.12.2006) i Axel (ur. 23.01.2010)
W 1990 roku ukończył licencjackie studia dziennikarskie ze specjalizacją w informacjach sportowych na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Zajął 3. miejsce w głosowaniu na Najzabawniejszego Człowieka Ameryki w magazynie "Entertainment Weekly".
Ma brata Patricka.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych