PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36235}
7,5 1 259
ocen
7,5 10 1 1259
Profesor Wilczur
powrót do forum filmu Profesor Wilczur

Cudowny film!!!

użytkownik usunięty

płen miłości,ciepła i mądrości życiowej.To jeden z najpiękniejszych polskich przedwojennych filmów!

Zgadzam się. Jeden z najpiękniejszych, choć i najsmutniejszych. O wiele bardziej smutny i przykro niż ZNACHOR. Poza tym nie rozumiem, dlaczego pozmieniali wiele faktów i kazali Wilczurowi umrzeć? Nie potrafię tego pojąć.

ocenił(a) film na 10
kronikarz56

Może dlatego,że postanowili zrobić jeszcze 1 część albo uznali,że takie zakończenie lepiej odda(wzmocni) przesłanie.

wazka16

Być może. Cóż, a może sam Dołęga-Mostowicz zażyczył sobie taki scenariusz, gdyż już był takim pesymistą, że wszystko widział w czarnych barwach? Bo o ile się nie mylę, to napisał on scenariusz do filmu TESTAMENT PROFESORA WILCZURA, który całkowicie zaprzecza jego wersji wydarzeń - tej z powieści. Chyba nie zrobił tego bez powodu. Wielka szkoda, że ten film zaginął podczas wojny. Chętnie bym go obejrzał.

ocenił(a) film na 8

W sumie film filmem, ale jeśli chodzi o książkę to osobiście jestem pod wrażeniem przedwojennej wiedzy medycznej Dołęgi - Mostowicza, opis operacji Dobranieckiego dla mnie jako laika w tej dziedzinie jest bardzo wiarygodny. Nie oglądałam jeszcze filmu, ale z forum widzę, że w scenariuszu jest wiele zmian w stosunku do książki.

malll

tak wiele jest zmienione np jest wątek Marysi i zakochanym w niej spiewaku więcej ci nie zdradze żeby nie psuć oglądania

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones