Film

Colossus: The Forbin Project

1970 1 godz. 40 min.
7,0 625
ocen
7,0 10 625
1 152
chce zobaczyć
{"id":"113238","linkUrl":"/film/Projekt+Forbina-1970-113238","alt":"Projekt Forbina","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/32/38/113238/7043933.2.jpg"}
Amerykański supernowoczesny komputer Colossus przejmuje kontrolę nad systemem rakiet wyposażonych w głowice jądrowe. Zespół jego twórcy, dr Forbina, próbuje nie dopuścić do zagłady nuklearnej. Więcej Mniej

Film nie jest dostępny online Projekt Forbina zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Film dostał 1 nominację
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

W niedalekiej przyszłości doktor Charles A. Forbin (Eric Braeden) tworzy na zlecenie rządu superkomputer "Colossus", który dzięki niezwykłej szybkości i niewiarygodnie wysokiej sztucznej inteligencji ma samodzielnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące spraw państwa. Jego konstruktorzy wierzą, że będzie on w przeciwieństwie doW niedalekiej przyszłości doktor Charles A. Forbin (Eric Braeden) tworzy na zlecenie rządu superkomputer "Colossus", który dzięki niezwykłej szybkości i niewiarygodnie wysokiej sztucznej inteligencji ma samodzielnie podejmować najważniejsze decyzje dotyczące spraw państwa. Jego konstruktorzy wierzą, że będzie on w przeciwieństwie do człowieka nieomylny. Wszystko jednak ulega zmianie, gdy okazuje się, że Rosjanie także stworzyli bardzo podobną maszynę. "Colossus" i radziecki "Guardian" szybko znajdują wspólny język i obracają się przeciwko swoim twórcom. Naukowcy desperacko poszukują sposobu na unieszkodliwienie obu komputerów.

na podstawie
D.F. Jones "Colossus" (powieść)
studio
Universal Pictures
data produkcji
1970
tytuł oryg.
Colossus: The Forbin Project
inne tytuły
Projekt Forbina Polska
The Forbin Project
The Day the World Changed Hands
Więcej...
Do roli Charlesa Forbina rozważano Charltona Hestona lub Gregory Pecka, jednak producent Stanley Chase nalegał na zatrudnienie nieznanego aktora. Wybór padł na Erica Braedena.
Kiedy dr Charles Forbin stwierdza, że jest rozebrany do naga, widać, że tak naprawdę ma na sobie bieliznę.
Kiedy Colossus wyświetla pierwszą wiadomość, prezydent odwraca się, by spojrzeć na mały monitor, a na wyświetlaczu pojawia się napis "WARN HERE IS ANOTHER SYSTEM". Na dużym monitorze można jednak zobaczyć poprawny napis "WARN THERE IS ANOTHER SYSTEM".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych