PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=962}
6,7 7 126
ocen
6,7 10 1 7126
Prymas Trzy lata z tysiąca
powrót do forum filmu Prymas - Trzy lata z tysiąca

Prymas jest naprawde ciekawą postacią wiec dlaczego pokazuje sie go jak ikone..świety obrazek bez skazy (nie chodzi mi o podwazanie jego autorytetu!)..wszytko jest w tym filmie strtasznie nudne ten sposób pokazywania świata ...człowiek ma rozterki (tylko na chwile) lecz pózniej walczy mimo przeszkód schemat (ja wiem ze to film o prawdziwych wydarzeniach :P) - ale jak to jest pokazane - przeciez to niesmowicie spłycone ...zli dobrzy sa oczywiscie w filmie tak oczywiste (bez zadnych szarosci) jak w starych westernach ..tylko kolor szat znaczy cos odwrotnego :P

seweryn :( podporzadkował sie całej koncepcji filmu i zgarał świetego ..to zle? nie ..ale ja chciałem obejrzec film o człowieku ..a nie film o pomniku ku chwale...zreszat jak gra sie tak wazna postać to dlaczego zapomina sie o tym waznym elemencie ..o zwyczajnosci tej postaci...to jest "zwykły" człowiek...seweryn miał podwyszyc poziom tego filmu lecz nie zrobił nic co byłoby godne zapamietania :( po prostu jest nudny !!!!!
...zaleta jest postać zamachowskiego jedyny chyba aktor , który sie niemeczy w swojej roli........małgosia natomiast jest ..hmm fatalna..biega wszedzie zdenerwowana, robi wilekie oczy..itp..brak koncepcji?? szkoda bardzo lubie ta aktorke ale ta rola to hmm nieporozumienie ..jak cały film..polecam Pokuszenie film nawiazuje do tych samych wydarzen (nie bezpośrednio)..lecz jest o niebo lepszy !!!!!! Cielecka stworzyłą jedna z najlepszych swoich ról (Małgosiu patrz jak to sie robi!!! to identyczne role - postać a jak innaczej i cieklawiej zagrana) a na koniec o watku sobowtórze prymasa ...po porstu bez komentarza ...watek z innej bajki ....film szczerze mozna osbie darowac to taki film któy sie potarza w rocznice śmierci itp. TVP ma swój "świateczny" produkt...szkoda wielka ....:( bo chyba nie takie było zamierzenie.....

ocenił(a) film na 8
thom95

Niestety musze sie z toba zgodzic. Schematycznosc w prowadzeniu postaci jest co najmniej drazniaca. Tez mialam nadzieje zobaczyc na ekranie zmagania zwyklego czlowieka, jego rozterki, chwile slabosci. Mimo wielkiego szacunku dla k. Wyszynskiego to lekko powatpiewam w jego swiety wizerunek bez skazy juz za zycia. Jednak w przeciwienstwie do ciebie polecam ten film- podnosi na duchu mimo swej patetycznosci.

karaluch_2

Ja tez sie zgadzam ale tylko z niektorymi zdaniami. No fakt gdyby osoby uwazane za swiete zyly calkiem bez skazy nie bylo by procesow beatyfikacyjnych. A poza tym moje zdanie o tym filmie jest takie ze film jest piekny i gleboki ale kto nierozumie tych spraw tego nie dostrzeze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones