PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1450}
5,4 25 873
oceny
5,4 10 1 25873
3,8 6
ocen krytyków
Przedwiośnie
powrót do forum filmu Przedwiośnie

film wogóle nie oddaje treści książki i muszę się przyznać, że wyszlem z kina w połowie filmu. Potem, kiedy leciał w telewizji przekonałem się na dobre, że właściwie postąpiłem. Ogólnie to film sprawia wrażenie zrobionego na siłę i bez pomysłu, tak jakby reżyser nie potrafił wyrazić najważniejszych myśli i idei książki, w zamian skupiając się na nieistotnych szczegółach. Cóż może te szczegóły miały za zadanie przypaść do gustu niedoświadczonym widzom i zyskać popularność kinową? Na to wygląda. I do tego jeszcze zmusza się biedne dzieci w szkole do chodzenia na tego typu produkcje, i zniechęca się je tym samym do lektury oryginału. Już lepiej niech chodzą na kolejne klony Matrixa, bo przynajmniej robią to dla przyjemności i z własnej woli.

użytkownik usunięty
Woland

wyszles z filmu, tak?
moze na poczatek naucz sie poprawnie mowic (wyszedlem, nie wyszlem) a pozniej oceniaj... bo film nie jest az tak zly, jak Tobie sie moze wydawac

użytkownik usunięty

"Wyszłem" czy "wyszedłem": co za różnica?!
Ważne, że ktoś nie wysiedział do końca i tyle.
Filmy są dla ludzi, a nie dla nieudolnych ambicji aktorów i reżyserów.
Prawdziwej weryfikacji filmu dokonują zwykli widzowie,
a nie "ynteligenci", na siłę doszukujący się znaczeń,
tam gdzie ich nie ma.
Wielkie mi dzieło, jeśli nikt nie chce go oglądać.
Idę o zakład, że o tym "dziele" za dwa lata (poza "młodzieżą szkolną")
nikt nie będzie pamiętał.

ocenił(a) film na 1

Lepiej bym tego nie ujął. Ten film geniusze polskiej kinematografii nakręcili dla innych geniuszy, którzy im zato dali kasę (nie swoją, ale to już inna sprawa). A to czy widzą to się spodoba nie obchodzi nikogo. Kasa leci, więć im to wisi.

minęły już nawet prawie 3 lata i chyba masz rację... jako przedstawiciel "młodzieży szkolnej" tuż przed maturą zmuszony byłem sobie o tym filmie przypomnieć :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones