PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682966}

Przeszłość

Le passé
7,0 12 794
oceny
7,0 10 1 12794
7,3 17
ocen krytyków
Przeszłość
powrót do forum filmu Przeszłość

Jak w tytule. Zastanawiałam się między oceną 6 a 7, ale jednak 7 tylko takie "słabsze" 7. Po prostu film na niezłym poziomie, ale podobno reżyser ma dużo lepsze np "Rozstanie" i na pewno obejrzę. a początku zastanawiałam się o co chodzi, pewien czas niejasne były relacje między bohaterami, jak dla mnie trochę za długo. Początkowo przez nawet też przez dłuższy czas film wyglądał jak wycinek z życia rodziny po prostu, bez większej fabuły, potem jednak to się zmieniło. Na pewno aktorzy zagrali całkiem dobrze. Film według mnie pokazuje konsekwencje wyborów, to jak przez nieodpowiedzialność dorosłych cierpią dzieci. Nie polubiłam głównej bohaterki, nie umiała zupełnie panować nad swoimi emocjami i krzywdziła tym innych. Trzeba przyznać, że zagrała swoją rolę bardzo dobrze, więc jej postać jest realistyczna, ciężko ją polubić. Właściwie jedynym normalnym jak dla mnie był jej były facet i bardzo go polubiłam. Być może brakowało mi trochę bardziej złożonych osobowości, może bohaterkę mogli pokazać bardziej z różnych stron, byłaby ciekawszą postacią, a nie tylko po prostu tak antypatyczną, w sumie jej facet obecny tak samo. Po prostu mniej czerni i bieli w filmie, by się przydało, wtedy oglądałoby się też ciekawiej. Niemniej, film skłania do refleksji.

Jest dosyć trudny w odbiorze, ale warty obejrzenia. Pokazuje też jak czasem ludzie za swoje wybory obwiniają innych, zamiast wziąć za nie odpowiedzialność, jak swoim postępowaniem egoistycznie zabierają dzieciom szansę na stabilny dom, liczy się dla nich tylko "ja", a dzieci mają się dostosować. Okropna postawa i bardzo było mi szkoda tych dzieci, zwłaszcza chłopca, który nagle znalazł się w tak trudnej sytuacji, a do tego macocha okazała się niepanującą nad sobą osoba, ojciec nie lepszy. Film nie jest jakiś świetny, ale słyszałam, że inne reżysera lepsze. Niemniej jest na niezłym/dobrym poziomie jak pisałam. Nie ukrywam, że jest dołujący, mało tutaj jakiejś nadziei czy akcentów, które by przełamywały to co dzieje się w filmie i to też pewien minus, ale ogólnie warto obejrzeć. Długo nad nim właśnie myślałam, miałam pewne refleksje, to na pewno plus. Czasem jak to w filmie widać dzieci są mądrzejsze od dorosłych, którzy błądzą, obarczając tym także dzieci.

Zakończenie trochę dla mnie średnio wyszło jeszcze. No ale ogólna ocena 7/10. Myślę, że mogę polecić, ale tak, z nastawieniem, że jest trudniejszy w odbiorze i przez pewien czasem ciężej oglądać, ale warto mimo tego dalej oglądać i nie zniechęcać, bo moim zdaniem film ogólnie wartościowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones