Film

Comes a Horseman

1978 1 godz. 58 min.
6,1 543
oceny
6,1 10 1 543
258
chce zobaczyć
{"id":"40427","linkUrl":"/film/Przybywa+je%C5%BAdziec-1978-40427","alt":"Przybywa jeździec","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/04/27/40427/7538587.2.jpg"}
Weteran wojenny Frank Athearn kupuje ziemię od zadłużonej Elli. Mężczyzna postanawia pomóc samotnej kobiecie w prowadzeniu rancza.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Niestroniący od konfliktów farmer Jacob Ewing (Jason Robards) marzy o wykupieniu całej sąsiadującej ziemi, aby jak za czasów, gdy jeszcze żył jego dziadek, podziwiać wędrówki bizonów. Z pomocą nowojorskiego biznesmena Neila Atkinsona (George Grizzard), Ewingowi udaje się przejąć wszystkie grunty od okolicznych farmerów. Jedyną osobą,Niestroniący od konfliktów farmer Jacob Ewing (Jason Robards) marzy o wykupieniu całej sąsiadującej ziemi, aby jak za czasów, gdy jeszcze żył jego dziadek, podziwiać wędrówki bizonów. Z pomocą nowojorskiego biznesmena Neila Atkinsona (George Grizzard), Ewingowi udaje się przejąć wszystkie grunty od okolicznych farmerów. Jedyną osobą, która sprzeciwia się sprzedaży własnej posiadłości jest Ella Connors (Jane Fonda). Kobieta, borykając się z problemami finansowymi, sprzedaje część ziemi wracającemu z frontu Frankowi Athearnowi (James Caan). Mężczyzna postanawia pomóc Elli w prowadzeniu rancza, co nie podoba się bezwzględnemu Ewingowi...

studio
Chartoff-Winkler Productions
inne tytuły
Comes a Horseman Wild and Free (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Canon City i w Westcliffe (Kolorado, USA).
Kaskader Jim Sheppard zginął na planie po uderzeniu głową w słupek ogrodzenia, gdy koń ciągnący go po ziemi zmienił kierunek biegu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 7/10 Dobry

  pcsik ocenił(a) film na 8

  Bardzo fajny, kameralny dramat o amerykańskich hodowcach bydła. Taki trochę nowocześniejszy western. W sam raz na leniwe przedpołudnie, tak jak dziś :)

 • Mocy przybywaj

  sebzio24 ocenił(a) film na 7

  Jest to bardziej melodramat w klimacie westernu choć dzieje się chyba nieco później niż klasyki tego gatunku. Poza tym zdarzenia są oczywiste i przewidywalne. Mamy tu samotną kobietę która przygarnia przystojniaka w siodle. Wiadomo że prędzej czy później się zejdą jak zsiądzie ze swego wierzchowca. Mamy ... więcej

  • ach!

   tisoc

   jeden z najlepszych obrazów Pakuli, western zbudowany w oparciu o niuanse, psychologię postaci, aktorstwo i genialny klimat. poziom arcydzieła obniża trochę koniec(choć i w nim widać razuruśmiech na twarzy Robertsa). zobaczę jeszcze nie raz!

   • Fonda u Pakuli - bez cienia fałszu!

    AutorAutor ocenił(a) film na 7

    Dla niej koniecznie!

    4
    • Będę pierwszy. Jeden z najnudniejszych filmów jakie w życiu

     krdor ocenił(a) film na 1

     widziałem [ a widziałem niemało]. Albo usnąłem albo wyszedłem z kina [albo jedno i drugie]. Zaden z filmów Pakuli mnie nie przekonuje.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.