PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4038}
7,6 11 041
ocen
7,6 10 1 11041
Przygody psa Balto
powrót do forum filmu Przygody psa Balto

Dziś dokładnie o 15:25 (naszego czasu) mija rocznica pokonania ostatniego odcinka szlaku do Nome (5:25 ich czasu). Ostatni z 20 mężczyzn Gunnar Kassen dostarczył lekarzowi surowicę, Liderem zaprzęgu Gunnara był pies Balto. Zaprzęg poganiacza składał się z 9 psów.

Szlak został pokonany w niecałe 6 dni, (1080 km). Jest to rekord czasowy. Normalnie taką trasę zaprzęgi pokonywały w 13 dni.

ocenił(a) film na 10
adidos09

O, nawet specjalny temat z tej okazji. Miło byłoby odwiedzić Nowy Jork i zobaczyć pomnik Balto w Central Parku.

Julia_20

Wiesz co marzy mi się taka wycieczka do Nowego Jorku. Mógłbym nie tylko zobaczyć pomnik Balto i strzelić sobie z nim fotkę ale także odwiedzić muzeum w którym znajduje się ciało psa. Pójść na grób Kassen'ow.
Chętnie bym też pojechał na Alaskę. Tam by było z pewnością co zwiedzać. :)

ocenił(a) film na 10
adidos09

Ciało Balto jest bodajże w Cleveland w stanie Ohio, nie w Nowym Jorku. Ale tak, zarówno prawdziwy Balto, jak i jego pomnik zdecydowanie warte zobaczenia!
O tak, Alaska, piękny stan pod względem przyrody, no a poza tym jest Nome :) Ja w ogóle baaardzo chciałabym pojechać gdzieś na północ - czy to Alaska, czy Norwegia, Kanada... Jakoś tak ciągnie mnie w północne rejony Ziemi, no i nie przeczę że chcę też zobaczyć zorzę polarną - przepiękne zjawisko, a na żywo to już na pewno ^^

Julia_20

Wiem że to w Cleveland. Ponadto w ogóle chętnie bym zwiedził to muzeum.
A tak przy okazji
zauważyłaś podczas tego dokumentu "Balto bohater psiego zaprzęgu" że sprzedają piwo. Na etykietce jest wizerunek psa, a pod wizerunkiem napis Balto. Czemu im wciskają ściemę że to Balto skoro na etykietce jest Togo.

ocenił(a) film na 10
adidos09

kurcze, takiego szczegółu to nie pamiętam. Musiałabym zobaczyć jeszcze raz.

adidos09

Zasługi balto to ściema pod publiczne. Całą robotę odwalil inny pies

Memoleo

żadna ściema, proszę się zapoznać z bardziej wiarygodnymi pozycjami, aniżeli fillm disneya.

adidos09

Właśnie skończyłem oglądać Togo i jest to całkiem inna wersja wydarzeń niż w historiach o Balto wiec jaka jest wkoncu prawda?

bieniu11

Prawda jest taka ze Togo przebył odcinek pokazany na filmie, ale balto przebył ostatnie 80 km w totalnej zamieci, w bardzo slabej widoczności. Togo zerwał się ze smyczy w trakcie wyścigu i uciekł.

adidos09

To,że warunki były złe to oczywiste chyba i pewnie nie tylko dla Balto,a to że Togo uciekł skąd info? I po co Disney miałby pokazywać tą historię w taki sposób dyskredytujac Balto a gloryfikujac Togo i to w taki sposób jak scena z dziennikarzem,że troche przypadek czy coś.Rozumiem zaklamywanie histori w filmach,ale tutaj trochę nie widze sensu,żeby to robić

bieniu11

Wg angielskiej wiki https://en.wikipedia.org/wiki/1925_serum_run_to_Nome i https://en.wikipedia.org/wiki/Togo_(dog) to jednak Togo powinien być tutaj bardziej gloryfikowany. Ciekawa historia.

sir_zak_2

togo przebył najdłuższy odcinek ale udało mu się t przed najgorszą burzą balto biegł w najgorszych warunkach i sam musiał znaleźć drogę powrotną ponieważ było zero widoczności

Ajcarg

ale po co ta kłótnia , obydwa psiaki są bohaterami...jak i reszta zaprzęgu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones