PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=318437}

Przypadek 39

Case 39
6,6 73 093
oceny
6,6 10 1 73093
5,4 5
ocen krytyków
Przypadek 39
powrót do forum filmu Przypadek 39

Głupie motywy

ocenił(a) film na 7

Film stracił w moich oczach głownie z dwóch wątków:
atak tego gościa przez szerszenie a w szczególności finał, gdy złamał sobie kark
- motyw z psem, gdy gościu z giwerą wsiadł do auta, a z tyłu był krwiożerczy pies, który pożarł
go...

poza tym całkiem nieźle

ocenił(a) film na 8
krzaczek55

..nie pozarł tylko on chcial strzelic w tego psa shotgunem , niefortunnie trafil sobie w leb.,...

ocenił(a) film na 7
weronikax25

tak - dokładnie tak to było, pomieszałem bo dosyć dawno oglądałem ;)
tak czy inaczej motyw śmierci tandetny, ale podtrzymuję zdanie, że film był całkiem dobry

ocenił(a) film na 8
krzaczek55

nie zrozumiałeś ogadanego filmu. dziekuje

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

zrozumiałem. mimo tego, że szatan wcielił się w dziewczynkę, film uważam (ja, osobiście) za naciągany. mało prawdopodobne wydarzenia. ale jak już mówiłem da się obejrzeć. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
krzaczek55

atak przez szerszenie - dziewczyna poznała czego boi się ten człowiek sprawiła, że zobaczył swój największy lęk, aż doprowadził się do śmierci.

Kolega gł. bohaterki zobaczył to czego bał się najbardziej i zginął podobnie sam się zastrzelił w walce ze swoim lękiem.

Po prostu nie zrozumiałeś filmu stąd takie bezsensowne opinie.. Dziewczyna walczyła lękami. Wywoływała halucynacje i projekcje największych lęków ludzi, aż doprowadzali się do śmierci walcząc z tymi lękami.

Nie zrozumiałeś filmu jak masa ludzi komentujących.




ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Okej przyznaję - nie zrozumiałem tego jako halucynację, tylko jako faktyczne wydarzenia. Teraz rzeczywiście to ma sens. Dzięki i pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Ja zrozumiałem, ale to nie zmienia faktu, że film dobry nie jest. Tandetny, mocno naciągany z wielokrotnie wykorzystywanym motywem największego lęku oraz z beznadziejnym, typowo amerykańskim happy endem. Sam pomysł oklepany - dzieciak - demon oraz wykorzystywanie lęków innych ludzi. Można by nawet z tak oklepanego już pomysłu zrobić niezły film, ale nie zrobiono.

ocenił(a) film na 8
tomm0

zrobiono przecież lol

ocenił(a) film na 4
Movie_Crash_Man

Miałem na myśli konkretnie ten właśnie film - Case 39, a jego nie nazwałbym dobrym.

tomm0

Skoro produkcja ta jest tak "oklepana" to czy mogę prosić o kilka tytułów filmów opierających się na podobnych motywach? Z góry dziękuję.

ocenił(a) film na 8
krzaczek55

A mi się nawet podobało nawiązanie do mitów żydowskich,przez wykorzystanie tego imienia Lilith. Jakby ktoś nie wiedział o co chodzi dam linka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lilith. Jak dla mnie ciekawe nawiązanie. A tak po za tym film nawet ciekawy.

oleks24

Popraw link bo po kliknięciu wyskakuje "W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu pod taką nazwą". Wystarczy że usuniesz niepotrzebną kropkę na końcu linka.

ocenił(a) film na 7
Morgrim

niestety nie ma tu opcji edycji postów

krzaczek55

No tak najpierw myśl potem pisz. Zupełnie zapomniałem o tym iż nie można edytować tu postów. Wracając do filmu z jednej strony trochę naciągany, ale z drugiej oglądało się go całkiem przyjemnie. Nie jest to może produkcja wybitna, ale z czystym sumieniem stwierdzam że obejrzenie tego filmu to nie był czas zmarnowany, zatem wystawiam 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones