PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835816}
6,5 48 858
ocen
6,5 10 1 48858
3,8 26
ocen krytyków
Psy 3. W imię zasad
powrót do forum filmu Psy 3. W imię zasad

Kotlet z Psów, trzeciej kategorii, pomielony razem z budą.

Do kin to weszło, dając nadzieję, ale widownia się z tego śmieje. Zrobię wam spojler, nic nie stracicie, Waldek Morawiec padł.

Kulminacyjna scena jest niewyjęta. Dorociński dostał kulkę, leży i mówi -umieram. Franz próbuje odpalić samochód, a w tym czasie na drugim planie Dorociński wstaje i zataczając się przy pompatycznej, epickiej muzyce, próbuje obejść drugi samochód, żeby dosięgnąć klamkę zostawioną na dachu. Muzyka narasta, budując groteskowy dramatyzm. Trwa to jakieś 30 sekund, dla takiej sceny to jak wieczność. Franz chyba w końcu wysiada i idąc w kierunku strzelających do niego ruskich zbirów z GRU zatrzymuje się co chwila na otwartym terenie, przez nic nieosłonięty i pluje sobie krwią, zgięty w pół. Niemal widać torebki z farbą, które przegryza i wypluwa, tak realistycznie to wygląda. Po wypluciu dochodzi do zbira, markuje cios czy tam strzał i zabija go z zaskoczenia, a potem zabija kolejnych. Dorociński już chyba z klamką stoi i zatacza się w miejscu na otwartym terenie, jakby udawał pijanego, mówiąc -zaraz zemdleję. Koniec sceny.

Sorry, jeśli przesadziłem z 30 sekundami, ale scena rozwleczona niemożebnie i przekomiczna.

Z tego to mogą być dwa kolejne, kultowe teksty: "umieram" i "zaraz zemdleję".

ocenił(a) film na 6
q2_

Tej sceny faktycznie nie da sie wybronic. Jakby wyciac motyw muzyczny byloby lepiej. Mistrzostwem jest to ze Wit chce aresztowac Franza, podjezdzaja Ruskie i nagle Polacy jednocza sily :D

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Na pewno duchowo :) Bo Wit już nie bardzo jest w stanie pomóc Franzowi, nie licząc bohaterskiego zataczania się przy wstawaniu z kolan. Chyba już nie oddaje żadnego strzału.

q2_

Mam wrażenie że nie byłeś na tym filmie (trzeźwy) w kinie albo ktoś Ci opowiadał bowiem opowiedziałeś ta scenie mieszając zupełnie jej chronologię. Gdy Franz próbował odpalić samochód było już po strzelaninie i wtedy nadjechał snajper jeepem i go zabrał.

ocenił(a) film na 3
niko88_2

Czy Franz próbował odpalić samochód po zabiciu ruskich, w tym syna Jakuszyna?

q2_

Prawdziwy fan Psow zrozumie o co chodzilo...gimbaza nigdy

ocenił(a) film na 3
Amiga1240

Mam nadzieję, że to niko88_2 zaliczyłeś do gimbazy :) Jeśli o mnie idzie, to wielkim fanem nie jestem. Mam duży sentyment do pierwszej cześci oraz fragmentów drugiej i ten sentyment zszargała mi część 3. Olo miał wielkie szczęście, że go Franz już w jedynce za*bał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones