PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 211 839
ocen
7,7 10 1 211839
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

Angelika

ocenił(a) film na 8

Tak w ogóle to... z jakiego powodu dała ona dupy Żwirskiemu?

gimlord123

Moja teoria jest taka, że ta Angela szmatowata była (chyba, że czegoś nie kumam, ale oglądałam tylko raz, także możliwe), dlatego myślę, że z powodu kasy. Pamiętasz tą scenę jaka była załamana, jak Franz sprzedał auto i dom? Co pytała ile wyciąga pensji i ile ma kasy a on ją spytał, czy chce od niego odejść? W połączeniu z tym co mówił dowódca na odprawie przed zatrzymaniem 'przemytników samochodowych', że w UB się zarabiało kupę kasy za nic, a teraz będą tyrać, a kokosów nie będzie, wyszło na to, że Maurer już nie był taką dobrą partią. Tymczasem Olo, zaczął się dorabiać. Nowe mieszkanie, dobrze ubrany. Niedługo po tym jak się przeprowadzili Żwirski przychodzi na kolację, daje Franzowi grubą kopertę, a on wygłosił 'tyradę' o ideałach. Jeśli rzeczywiście Angelika była nastawiona na bogatego sponsora, to wszystko by pasowało, ale mam świadomość, że mogłam chybić z tą teorią, bo co najmniej ostatnia scena mi nie pasuje: po co w takim razie przyszła w odwiedziny do pierdla do Franza? Ostatecznie dobrze ją traktował, może nawet coś zaiskrzyło. Nie wiem x).

egao93

*zaiskrzyło z jej strony, bo przecież wiadomo, sam Franz o tym mówił, że się zakochał, tak samo mówił Olo.

ocenił(a) film na 8
egao93

Ciekawa teoria i w sumie prawdopodobna. Dzięki!

egao93

Po co wróciła do pierdla ? - no przecież dobry miałeś tok dedukcji, że "Angela szmatowata była". Kiedy Olo Żwirski gryzł już glebę z rozwalonym łbem, to gdzie się to niewiniątko miało podziać ? - ano wróciło i zamruczało coś tam do Franza. Jednak długo i tak nie wytrzymała i ponownie się jej znudziło. W Psach II dowiadujemy się, że Angela wyjechała do Francji, tam z powodzeniem robiła karierę modelki - a wszyscy doskonale wiemy z czym się wiąże kariera modelki, tym bardziej takiej oportunistki jaką była Angela (pewnie dalej puszczało się szmacisko na całego).

użytkownik usunięty
dallas86

Ciekawe w jakich okolicznościach zeszła się z Radosławem Wolfem

ocenił(a) film na 10
gimlord123

Przecież to logiczne,Angela to materialna k....Jak kolega wyżej napisał same pytania ile zarabia,żal po stracie domu i samochodu Franza.Wszystko jak na dłoni, nie trzeba być Sherlockiem żeby wiedzieć ze puściła się z Olem dla kasy.Prawdopodobnie po jego śmierci i oczywistym odrzuceniu przez Franza znalazła sobie innego bogatego fagasa,bo w Psy II Nowy mówi ze widział ją na okładce VOGUE - taki magazyn o modzie.Widać grubo się zakręciła ;)

d3bo

Jeśli o nią chodzi to już w momencie wprowadzenia tej postaci reżyser dał nam do zrozumienia, że ona się dyma na potęgę. Franz albo tę informację zignorował, albo zbagatelizował. No i zapłacił cenę.

Xfing

Ona tylko tak dawała do zrozumienia, że wszyscy się na nią napalają i, że miała już niejednego a tak naprawdę Franz był jej pierwszym.

mipal_2

Dokładnie, z Franzem nie wiedziała jak to się robi

ocenił(a) film na 10
Illegality

Przecież ona się zgrywała. W domu dziecka ona tam nie jedno widziała m.in. rzeźnika w szelkach.

gimlord123

Chcę tylko dodać z własnej strony, byście nie oceniali zbytnio negatywnie Andżeli, miała mniej, niż 20 lat, a Franz trzydzieściparę, albo i czterdzieści...Nie zapominajcie też, że oryginalnie to Olo miał ją odebrać z placówki, ale nie miał czasu i poprosił o to Franza. Co do odwiedzin w więzieniu: Franz zabił Grossa i Ola jako narzędzie sprawiedliwości, ale wziął za to pieniądze od Słabego. Możliwe, że Andżela chciała po prostu zakręcić się przy tym, co mogło czekać na Maurera po wyjściu na wolność, czyli reszcie kasy, jaka mu została.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
gimlord123

Ponieważ interesowały ją głównie pieniądze. Była załamana, że nie mają już domu i samochodu (jakby sama na nie pracowała), że było im tam tak dobrze. Spytała też Franza ile zarabia, ile mu zostało oszczędności. Mężczyzna zapewniał ją, że będą szczęśliwi w jego małym mieszkaniu , ale po jej minie widać, że niezbyt w to wierzyła. Kiedy Olo wspomina o dużej kasie od razu się nim zainteresowała. Potem pewnie żałowała tego, co zrobiła, ale było już za późno. A do Franza do więzienia poszła, bo nie miała już kasy i mieszkania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones