PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812823}

Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
5,9 63 867
ocen
5,9 10 1 63867
5,3 47
ocen krytyków
Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
powrót do forum filmu Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)

Jakim cudem jesteśmy w czasach pseudo poprawności politycznej, gdzie moja ulubiona postać Black Canary jest grana przez aktorkę ciemnoskóra. Jestem naprawdę na to wściekła. Widać, że przestrzeganie pewnych wytycznych komiksowych jest za trudne...

ocenił(a) film na 7
Aisiling

Już dawno zostało to złamane przy Nicku Fury, który został przez cały świat zaakceptowany, z Canary też tak będzie ;)

ocenił(a) film na 2
Kalimdor

Tylko, że Nick Fury zanim został na ekranie czarnoskóry, to pojawiał się taki w alternatywnej linii czasowej Ultimate Marvel gdzie nawet żartował że w filmie powinien go zagrać Samuel Jackson. Dlatego jego rola to nawiązanie do tego żartu z komiksu. Natomiast Kanarek w komiksach zawsze była biała więc to trochę nie fair wobec fanów oryginału. Afro amerykanie którzy czytają komiksy też na youtube kręcą nosem na takie zmiany etniczne.

ocenił(a) film na 8
Aisiling

To nie jest poprawność polityczna. Dlaczego wszyscy używają tego terminu w niepoprawny sposób.
Idąc za definicją: "Poprawność polityczna (ang. political correctness) – sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec członków mniejszości, w szczególności wobec grup dyskryminowanych".

Gdzie tu jest mowa o promowaniu osób o innym kolorze skóry? Poprawność polityczna to forma cenzury, ograniczanie mówienia lub pokazywania czegoś, co może kogoś urazić, a nie promowanie pewnych zachowań lub postaci o określonych cechach.. To dwie całkiem różne rzeczy.

użytkownik usunięty
Aisiling

Holywood to najbardziej fałszywa grupa społeczna ze wszystkich:
https://i.redd.it/evwbkvqrnb831.jpg

ocenił(a) film na 8
Aisiling

I jakie to ma znaczenie. Rozumiem jakby aktorka źle zagrała, ale rozpacz tylko z powodu koloru skóry jest po prostu głupia.

ocenił(a) film na 5
Aisiling

A co ja mam powiedzieć, powinnam profilówkę przemalować? ... Przykre już teraz na siłę wprowadzają czarnoskórych aktorów, byleby jakiś był...

Aisiling

Jesteś załamana, ponieważ aktorka ma ciemny kolor skóry, serio? XD

Aisiling

załamanie, bo aktorka wcielająca się w fikcyjną(!) postać jest czarnoskóra XD nawet nie staracie się ukrywać swoich uprzedzeń rasowych.

ocenił(a) film na 6
drogitowarzyszu

Jakie to ma znaczenie, że fikcyjną? Aparycja postaci była nakreślona i zmiana jej bez wyraźnego powodu "bo tak" jest nie w porządku wobec fanów konkretnej postaci.

Buddte

A tam daj spokój zaraz zjedzą Cię bo "uprzedzenia rasowe". Formułka dla ludzi, którzy chcą się tylko poklepać po glowie za walke(!) przeciwko złym i niedobrym rasitom. Napisałam komentarz rok temu, wiec przyczepiam każdemu order zlotego ziemniaka za walke z nikczemnością i opiniami Innych ludzi.
Black canary była w każdej adaptacji jaką znam blondynką rasy kaukaskiej. Taką ją lubiłam/lubie = takiej oczekiwałam jak większość. Rozumiem, że to trudne do przełknięcia, ale trzymam za Was kciuki.

ocenił(a) film na 4
drogitowarzyszu

Nie ma w mojej opinii nic z uprzedzeń rasowych, jak ktoś jest zawiedziony, że aktor do jego ulubionej postaci został źle dobrany, a tym bardziej jeśli gołym okiem widać, że na siłę daje się aktora o takim kolorze skóry by postępowcy byli zadowoleni. Szczerze ja bym się prędzej w tym dopatrywał uprzedzeń że komuś przeszkadza że w orginale ta postać jest biała to zrobią teraz czarną, no ale to też nie ma co się rozdrabniać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones