PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822}

Purpurowe skrzypce

Le violon rouge
7,7 10 051
ocen
7,7 10 1 10051
Purpurowe skrzypce
powrót do forum filmu Purpurowe skrzypce

JĘZYK

ocenił(a) film na 7

Z wielkim żalem muszę wtrącić spoiler. Wiele zostało tu już powiedziane o fabule budowie i wszystkich zaletach filmu i z większością się zgadzam. Mimo to niewątpliwą jego wadą były te kiepściutkie próby grać po włosku i niemiecku. Choć sama nie wiem, czy lepiej byłoby grać cały film po angielsku, czy rzeczywiście męczyć aktorów i pozwalać im kaleczyć języki. Niestety bardzo psuło mi to odbiór tym bardziej, że sama jako śpiewaczka zmagam się z barierami językowymi opery włoskiej i niemickiej. Uważam ten szczegól za bardzo istotny i ze strony aktorów niedopracowany.

ocenił(a) film na 8
marinencja

Nie wiem, czy zauważyłaś, ale większość (jeśli nie wszyscy) aktorów grających po włosku i niemiecku pochodzi z krajów, w których te języki są językami urzędowymi...

ocenił(a) film na 7
Gilu

musiałam mieć podstawy, żeby stworzyć tego posta. Ale rzeczywiście nazwiska mówią same za siebie. Dawno oglądałam film....może warto sięgnąć i zweryfikować :P

marinencja

ze śpiewakami już tak jest że widzą problem tam gdzie go nie ma...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones