PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822}

Purpurowe skrzypce

Le violon rouge
7,7 10 051
ocen
7,7 10 1 10051
Purpurowe skrzypce
powrót do forum filmu Purpurowe skrzypce

pytanie (SPOILER)

użytkownik usunięty

Jeden fakt logicznie mi się nie zgadza, więc jestem ciekawa Waszych opinii.
Końcówka filmu: znawca (Samuel L.Jackson) podmienia skrzypce na podróbkę i zabiera
oryginał. Intryguje mnie to, jakim cudem znalazł się w posiadaniu próbki / nie był rozliczany z
jej posiadania; jeśli była to własność prywatna kogoś z Londynu.
No, chyba że nie jest to błąd w scenariuszu i mamy w domyśle, że pan znawca będzie się
musiał rozliczać z (nie) posiadania kopii (dopowiadając sobie historię), jak już wróci do
Nowego Jorku i rodziny itp.
Poza tym jednym szczegółem, który dość intensywnie zepsuł mi koniec, a więc i ostateczną
opinię, film uważam za bardzo dobry.

W filmie jest powiedziane że podróbka znajduje się w prywatnych zbiorach i że aby dowiedzieć się czy oryginalne skrzypce są prawdziwe będzie trzeba ją nabyć i porównać oba instrumenty. Bohater (Samuel L. Jackson) i jego współpracownik kupują podróbkę, możemy dowiedzieć się tego z rozmów telefonicznych pomiędzy nimi. Ponadto jego przełożony pyta o dodatkowe wysokie koszty i testy które ponieśli w związku z identyfikacją, to również może wskazywać na to że kupili podróbkę.

ocenił(a) film na 6

Ekspert (Samuel L.Jackson) pyta się swojego współpracowania, po tym jak dowiedział się że w prywatnej kolekcji jest kopia: "czy mógłbym ją kupić nie wzbudzając podejrzeń?"
Później widać jak ten współpracownik porównuje oba egzemplarze i mówi:" nie przepłaciłeś to bardzo dobra kopia".
Wynika z tego że ekspert kupił tą kopię.
Poza tym próbka nie dotyczyła drugich skrzypiec a lakieru z oryginału, który okazał się zawierać krew (jak można się domyśleć). Mógł tą próbką dysponować ponieważ był właśnie ekspertem.
Niedociągnięciem bardziej rażącym wg mnie było wtargnięcie tegoż eksperta na aukcję z futerałem zawierającym podróbkę. W przypadku kiedy na zapleczu znajdują się instrumenty warte parę milionów nie pozwala się nikomu wchodzić ani wychodzić z żadnymi futerałami. A jeśli już, to dokładnie się sprawdza co zawierają. Mogli to bardziej dopracować.

ocenił(a) film na 9
2222

To ja jeszcze mam pytanie. Kazda osoba licytujaca miala cos wspolnego ze skrzypcami. Co mial wspolnego Samule Jackson? Moze to przegapilam ale nie widzialam scenki w ktorym mial jakis wczesniejszy kontakt. Bylo tylko zdjecie u niego w pokoju hotelowym ale nei skojarzylam osoby. Moglby mi ktos pomoc i dopowiedziec? Dzieki wielkie

ocenił(a) film na 6
azlotko

Był ekspertem badającym autentyczność skrzypiec, i jedną z nielicznych osób która potrafiła w pełni docenić ich wielkość. Film jest przeplatany scenami w których żona twórcy skrzypiec ma stawianego tarota. Tak naprawdę nie chodzi o nią a o skrzypce, które są je częścią (ze względu na krew, z której był zrobiony lakier). No i na końcu wróżka mówi coś o odnalezieniu w końcu domu. Ten dom to jest właśnie dom eksperta granego przez Samuela L. Jacksona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones