film

Ragtime

1981
2 godz. 29 min.
7,2 1 195
ocen
7,2 10 1 1195
6,0 5
ocen krytyków
Historia toczy się w 1910 roku, w Nowym Jorku i składa się z trzech, przeplatających się wątków. Głównym jest historia czarnego pianisty, Coalhouse'a Walkera Juniora... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Ragtime zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Historia toczy się w 1910 roku, w Nowym Jorku i składa się z trzech, przeplatających się wątków. Głównym jest historia czarnego pianisty, Coalhouse'a Walkera Juniora (Howard E. Rollins Jr.), któremu udało się wybić ponad przeciętność. Ma on zamiar poślubić porzuconą wcześniej z dzieckiem Sarę (Debbie Allen), obecnie będącą pod opiekąHistoria toczy się w 1910 roku, w Nowym Jorku i składa się z trzech, przeplatających się wątków. Głównym jest historia czarnego pianisty, Coalhouse'a Walkera Juniora (Howard E. Rollins Jr.), któremu udało się wybić ponad przeciętność. Ma on zamiar poślubić porzuconą wcześniej z dzieckiem Sarę (Debbie Allen), obecnie będącą pod opieką białej rodziny. Jednak głupi żart rasistowskiego strażaka i dyskryminacja kolorowych, popchnęły Walkera do aktu terrorystycznego - zajęcia biblioteki z użyciem środków wybuchowych. Jest też wątek Evelyn Nesbit Thaw (Elisabeth McGovern), która w burzliwy i dość nowoczesny sposób robi karierę i zdobywa sławę.

boxoffice
$11 099 118 w USA
na podstawie
E.L. Doctorow (powieść)
studio
Dino De Laurentiis Company / Sunley Productions Ltd.
tytuł oryg.
Ragtime
inne tytuły
Love and Glory Filipiny
więcej
Robert Altman dostał propozycję wyreżyserowania tego filmu.
Mariclare Costello zagrała małą rolę Emmy Goldman, ale została ona wycięta z filmu.
Zdjęcia do filmu kręcono w Bedford, Mt. Kisco i Nowym Jorku (Nowy Jork, USA), w Connecticut (USA), Spring Lake (New Jersey, USA), oraz w Londynie i Shepperton (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych