Mary Steenburgen 

Mary Nell Steenburgen

7,4
9 978 ocen gry aktorskiej
Mary Steenburgen
Studiowała aktorstwo w nowojorskim Neighborhood Playhouse. Zadebiutowała w filmie Jacka Nicholsona "Idąc na południe". Za rolę Lyndy Dummar w komediodramacie Jonathana Demme'a "Melvin i Howard"odebrała nagrodę Oscara, Złotego Globu oraz krytyków filmowych w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie. Natomiast rola Amy Robbins w filmie przygodowym Nicholasa Meyera "Podróż w czasie" przyniosła jej nagrodę Saturna. Rozwiedziona z aktorem Malcolmem McDowellem, z którym ma córkę Lily Amanda (ur.1981 r.) i syna Charlesa Malcolma (ur.1983). Jest żoną aktora Teda Dansona.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 lutego 1953

miejsce urodzenia: Newport, Arkansas, USA

wzrost: 173 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 9 innych nagród oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Malcolm McDowell (29.09.1980 - 01.10.1990, rozwód), córka Lilly (ur. 21.01.1981) i syn Charlie (ur. 10.07.1983); 2. Ted Danson (od 07.10.1995)
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Betty Logan w filmie "Niebiosa mogą zaczekać", którą ostatecznie zagrała Julie Christie.
Była jedną z wielu kandydatek rozważanych do zagrania Catherine Tramell w filmie "Nagi instynkt". Rolę otrzymała Sharon Stone.
Była jedną z wielu kandydatek branych pod uwagę do roli Vicki Vale w filmie "Batman", którą ostatecznie otrzymała Kim Basinger.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękny uśmiech i sympatyczna twarz

Bardzo do siebie podobne w młodości.
https://www.google.pl/search?q=kate+bush&client=ms-android-asus-wypm&prmd=ivn&so urce=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwih0qmWz_DXAhUN-6QKHfffAxEQ_AUIESgB&biw=360&bi h=560#imgrc=Bzy9YhvZQRXhkM:

Myślałem że to ona, oglądając powrót do przyszłości 3

W filmie Outlaw Country figure ma rewelacyjną jak 30-tka, niesamowite.

zarówno jako urocza Amy w "Podróży w czasie", czy wybranka serca Dr Emmetta Browna w "Powrocie do przyszłości", ale też jako bezwzględna adwokat w "Filadelfii".
Występ życia to chyba jednak "Śmiertelnie mroźna zima" Arthura Penna, gdzie Mary występuje w podwójnej roli: prześladowcy i ofiary. No i gra... aktorkę. Co...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones