PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657700}

Ratując pana Banksa

Saving Mr. Banks
7,2 44 288
ocen
7,2 10 1 44288
6,3 23
oceny krytyków
Ratując pana Banksa
powrót do forum filmu Ratując pana Banksa
ocenił(a) film na 8
Cartner

Pan Banks jest bohaterem książek napisanych przez P.L. Travers. Walt Disney się utożsamiał z nim.

marcinnnnn

Dzięki!!

ocenił(a) film na 8
Cartner

Przepraszam. Popełniłem błąd, napisałem komentarz przed obejrzeniem filmu do końca...
W tym filmie panem Banksem nie był Walt Disney a ojciec autorki. To on potrzebował ratunku.

marcinnnnn

W tym filmie panem Banksem (dosłownie) jest ojciec dwójki dzieci, którymi opiekuje się Mary Poppins w ekranizacji powieści. Oczywiście widzimy, że postać ta została napisana na bazie doświadczeń autorki i postaci jej ojca (o ile film ma coś wspólnego z rzeczywistością, bo nigdy nie czytałem niczego na temat autorki książki o Mary Poppins).

ocenił(a) film na 6
soxterix

Ja w filmie dostrzeglem trzech Panow Banksow. Najpierw ojciec Pameli. Pozniej ksiazkowy pan Banks (moznaby dodac jeszcze BBanksa filmowego). Na koncu polaczenie obu wersji- tej pierwotnie (w oczach scenarzystow Disneya) zlej, oraz tej magicznej, czyli sam Walt Disney. Te 3 postaci sa niemal swoim odbiciem i chodzi o ich ratowanie w roznej formie.

Cartner

Chyba lepiej obejrzeć film niż pytać ;) Po za tym te odpowiedzi zdradzają poniekąd fabułę.

xxxoliksxxx

Nie pytałabym gdybym wiedziała, że postać się pojawi w filmie :D Przeglądałam obsadę, ale nikt nie nazywał się "Banks" więc tytuł wydał mi się bardzo bez sensu, więc zapytałam :)

Cartner

Rozumiem, też się nad tym zastanawiałem , więc po prostu sięgnąłem po film :) Polecam

ocenił(a) film na 9
Cartner

Polecam przed obejrzeniem filmu "Ratując pana Banksa" obejrzeć film o którym będzie mowa w tym filmie. A mianowicie chodzi tu o film "Marry Poppins" Walt'a Disney'a :) Wtedy wszystko stanie się jasne ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones