PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876601}

Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire
5,1 19 805
ocen
5,1 10 1 19805
3,9 11
ocen krytyków
Rebel Moon Część 1: Dziecko ognia
powrót do forum filmu Rebel Moon - Część 1: Dziecko ognia

Właściwie nie wiem co przyświeca temu filmowi, jaki był większy zamysł, jaki jest rdzeń fabuły, są źli, którzy opanowali wszechświat, ale chcieli trochę zboża z małej wioski na zadupiu planety, zadupia wszechświata i niestety to ich zgubiło :D :D Potem nagle scena w barze, star wars, przemytnik, star wars, zbierania ekipy (7 wspaniałych), ujeżdżanie gryfa, harry potta, walka z pająkiem -harry potta, ale mieczami świetlnymi, star wars, generał na arenie, Spartacus  dalsze zbieranie ekipy, 7 wspaniałych i lecimy do rebelii, star wars. Każdy jest waleczny i głęboki, każdy gada jakieś głupoty. Humor zero, kreacja świata, zero, dlaczego wszyscy chcą gdzieś lecieć? Nie wiem. Gość z baru? Czemu? Ten niewolnik to jeszcze rozumiem, chinka? Czemu, no kurde czemu chinka się przyłącza? Generał? Czemu? "Chce ich pomścić", kogo?? Nie pamiętam ich imion bo nie zapadają w pamięć, nic nie zapada w pamięć. Ten film by się nie spłacił kinowo więc dali go do netflixa. Obejrzałem do końca, nie polecam, szkoda czasu. Nic tu nie ma, nic was nie poruszy, rozbawi, zszokuje, zainteresuje, wzruszy. Totalny chłam za sporą kasę. Scenarzyści też dali dupy po całości. P.S te ciągłe slow motion w idiotycznych momentach to po co? Ktoś mierzwi ziemię, zarzuca chustę etc.

ocenił(a) film na 1
Kapiszczur

Odpowiadam na Twoje pytanie: co przyświeca temu filmowi? Chciwość. Chęć zarobienia wagonów kasy. I nic więcej.

Balum_balum

Jakich 7 wspaniałych? Czemu wszyscy odwołują się do tej chały? Jak już to do siedmiu samurajów. A niby tu kinomaniacy siedzą.

timur7677

Co? Ty tak serio, że chała? Wspaniały western, co z tego, że remake. Tak, jasne, masz rację, 7 samurajów, co za różnica. Ten film to kolejna odsłona tego samego schematu, tym razem kosmiczna. Zdecydowanie najgorsza. Czemu mówię o 7 wspaniałych? Bo wychowałem się na westernach, a kultura japonii do mnie nie przemawia.

ocenił(a) film na 2
Kapiszczur

Najgłupszy w tym filmie jest chyba centralny konflikt. Imperium mające swoje wpływy w całej galaktyce nagle potrzebuje zboża od małej wioski która ma maksymalnie z 50 mieszkańców pracujących tradycyjnie bez pomocy maszyn czy robotów, aby wyżywić swoją armię. Najlepsze jest to, że jak im chcą zabrać te 10000 jednostek z 12000 ze zbiorów to tamci mówią, że z głodu poumierają, czyli faktycznie cała ta heca jest o zapasy na rok dla góra 50 chłopa xD

Miałoby to więcej sensu gdyby to była cała planeta przeznaczona głównie pod zbiory i takich małych wiosek byłoby setki tysięcy, albo warunki byłyby tak dobre aby móc szybko uprawiać i zbierać plony z dnia na dzień (mechanicznie), ale jak widać Zack nie miał na tyle wyobraźni aby pomyśleć o logice czy o budowie świata,

Faktycznie ten film to strata czasu i nie polecam go nikomu.

ocenił(a) film na 3
Arko777

Co od razu stawia w wątpliwość wielkość armii którą trzeba wyżywić. Skoro robią skok na wioske gdzie żyje z 50 ludków i sie żywią 10 tys ziarna to ta armia musi byc "mega wielka". Film obejrzałem do ok 20 min. Czylii jak jeden z oprychów dostał szału i zaczął strzelać do robota ktory miał nosić walizki, po skasowaniu opcji walki, żeby pokazać że robot nie będzie wlaczył.
Gĺupota wybila już na maxa w 20 min. Dno i wodorosty.

ocenił(a) film na 7
Arko777

A co mieli za jednym zamachem zaanektować cała planetę? To może być jedna z 1000 wiosek na iluś planetach, wiec argument chybiony. Jeżeli po 20 minutach przestałeś oglądać, to daruj sobie opinię o minutach kolejnych. Przy okazji - muł może dodać ci urody i dożywić twoje roślinki, wodorosty też są zdrowe a rozlewającą się żółć można skutecznie leczyć

ocenił(a) film na 3
Abra_Kadabra_3

Na takie potęgę jak się objawili to powinini z przytupem ogarnąć właśnie całą planetę. Jedną ogołocili lecą na drugą. Wpadają do szefunia planty, robią kociołek i planeta tyra na nich do wyczerpania zapasów
Tu mamy jednak skok na wioskę ciuli którzy mają za sens życia oranie i sianie jak za dziada pradziada. Czyli przy obecnej technologii jakieś 1 mln razy wolniej i mniej wydajniej. Tej wiosce to wystarcza bo jest ich tam siła jakieś 50 osob, wiec sobie coś posadza zbiorą i nawet coś opchną. I ta wioska ma nagle dać zbiory żeby wyżywić jakaś część armii. Tylko jaką. Nie wiadomo na logikę to może to ma być żarełko dla tego miglanca co przyleciał i zaczął fikać. Stwierdził moze że pójdzie w eko/bio i od dzisiaj będzie się zdrowo odżywiać

ocenił(a) film na 2
Abra_Kadabra_3

"A co mieli za jednym zamachem zaanektować cała planetę?"

Pewnie. Przecież w tym samym filmie widzimy jak rozwalają całą planetę bez większych problemów z orbity, więc przejęcie (zwłaszcza przy takiej skali działań) nie powinno być problemem. Jak masz międzyplanetarne Imperium o galaktycznej skali to okupacja jednej planety nie wydaje się problematyczna. No, ale antagoniści to przerysowani kosmiczni naziole, więc zamiast przejąć planetę i zgrabić tak potrzebne im zasoby to ją niszczą dla jaj, bo król tam chował rebelie. Zresztą, to nasuwa nam kolejny problem w stylu "jakim cudem ta banda głównej bohaterki i ich wioska ze średniowiecza mają się przed tym ochronić?".

"To może być jedna z 1000 wiosek na iluś planetach, wiec argument chybiony."

Wtedy pokazaliby więcej wiosek na tej planecie/innych planetach odwiedzanych przez inne konwoje. Zajęłoby to maksymalnie kilkanaście sekund. Zresztą nie uważasz, że gdyby inne planety/wioski byłyby częścią tego problemu to główna bohaterka i inni rolnicy sprzymierzyli by się ze sobą i to byłby pierwszy krok przed zbieraniem losowej drużyny śmiałków? Sorry, ale czegoś takiego nie było w filmie, cały konflikt jest o wioskę 50 chłopa, która jakimś cudem sprzedaje nadmiar zboża dwóm największym frakcją w kosmosie i jest to ilość, która jakimś sposobem jest znacząca przy tej skali konfliktu.

"Jeżeli po 20 minutach przestałeś oglądać, to daruj sobie opinię o minutach kolejnych"

Ktoś odpowiedział na zły komentarz, bo ja na moje nieszczęście obejrzałem ten film w całości. Dałem najnowszemu dziełu Zacka szansę, oglądałem na ślepo bez żadnych spoilerów i niestety jest jaki jest. Jak masz taki problem z tym, że ktoś ma uzasadnioną (i w pełni zasłużoną) krytykę tego "dzieła" to radze nie zaglądać na fora dyskusyjne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones