PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106337}

Rekonstrukcja

Reconstruction
7,4 5 889
ocen
7,4 10 1 5889
6,7 3
oceny krytyków
Rekonstrukcja
powrót do forum filmu Rekonstrukcja

"nie wiem kim jesteś"

ocenił(a) film na 9

Powyższa kwestia pada między bohaterami kilkakrotnie. Pozornie błahe słowa kryją za sobą niesamowitą moc. Dotykają istoty miłości, człowieczeństwa, wnętrza każdego z nas. Uczucie rodzące się pomiędzy dwojgiem ludzi jest zagadką inspirującą do stawiania pytań o jego charakter, szczerość, czasami trwałość i sens. Kochać to inwestować na giełdzie życia, stawiać na szalę własną duszę i paktować z samym diabłem. W tej grze nie ma nic pewnego, a jednak wszyscy jesteśmy hazardzistami, wszyscy szukamy tego rzeczywistego szczęścia, wszyscy próbujemy poznać nie tylko tą drugą osobę, ale istotę miłości. Trud tyleż szlachetny, co beznadziejny, ale...dzięki temu płodne ludzkie umysły będą tworzyły własne interpretacje, będą szukały własnych rozwiązań. Życzyłbym sobie, żeby robiły to zawsze ze skutkiem przynajmniej zbliżonym do przedmiotowego filmu.

Jeśli już o samym filmie mowa...Wymaga zaangażowania, podjęcia trudu połączenia pozornie nielogicznych scen i wątków i jeszcze coś...już teraz mam wrażenie, że należy go obejrzeć nie raz i drugi, ale nawet trzeci i czwarty, żeby móc naprawdę zmierzyć się z siłą przekazu tego filmu. Prawdziwe intelektualne wyzwanie.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie boją się trudnych pytań i świadomości, że niekiedy odpowiedź jest zwyczajnie niemożliwa.

bYbel

Blue Valentine i Once
polecam Ci

ocenił(a) film na 9
hermother

Once obejrzałem całkiem niedawno, zrobił na mnie ogromne wrażenie!!! Chętnie skorzystam z rekomendacji i sprawdzę Blue Valentine, dzięki :)

bYbel

cały czas myślę o tym filmie,dosłownie chodzi za mną,rozpatruje go na różnych płaszczyznach,czasami nawet ubieram rzeczywistość w stereotypy żeby znależć tam całkiem co innego

bYbel

za jakiś czas.......
ale daj sobie czas
spróbuj Wong Kar Waia "Spragnieni miłości"


i polecaj mi proszę jeżeli masz swoje perełki albo w przyszłości na coś trafisz
podczep gdziekolwiek

ocenił(a) film na 9
hermother

W kwestii "Rekonstrukcji"...czy możesz rozwinąć myśl "czasami nawet ubieram rzeczywistość w stereotypy żeby znależć tam całkiem co innego"? Przyznam, że mnie zaintrygowała...

Jeśli się nie mylę, nie widziałaś filmu "Życie jest cudem". Moim zdaniem warto z kilku powodów. Przede wszystkim produkcja ta wydaje się kompletna. Sceneria, muzyka, gra aktorska, wszystkie te elementy wykazują się fantastycznym dopasowaniem. Poza tym rzeczywistość ukazana w "Życie jest cudem" przepełniona jest taką dawką pozytywnej magii, że aż chciałoby się z niej zaczerpnąć.
Jeśli masz ochotę spróbuj też zmierzyć się z Fernando Eimbcke - meksykańskim reżyserem, którego "Nad jeziorem Tahoe" oraz "Sezon na kaczki" przeczą niewypowiedzianej, acz królującej (niestety) teorii, iż w prezentowanej na dużym ekranie historii liczy się ilość, a nie jakość.

ps. Będę miał na uwadze film, który mi zasugerowałaś i również proszę o dzielenie się tytułami, które uznajesz za godne polecenia.

ocenił(a) film na 10
bYbel

Film niesamowity. Dla mnie numer jeden jeśli chodzi o filmy o miłości. Na pewno widziałaś "Zakochany bez pamięci", jeśli nie, to bardzo polecam :):) są pewne podobieństwa- jeden i drugi film to mozaika impresji związanych z uczuciami i odbiorem rzeczywistości przefiltrowanym przez " zainfekowany"umysł.
Jak dotąd te dwa filmy zrobiły na mnie największe wrażenie, jeśli chodzi o sposób opowiadania o uczuciach i pokazywania "od środka", jakie trzęsienie ziemi potrafią wywołać, jak nas zmieniają. Ten niesamowity "rentgen" uczuć, wrażeń, emocji, myśli w obu filmach po prostu poraża. Od strony technicznej czy artystycznej bardziej podoba mi się "Rekonstrukcja", natomiast w obu filmach przekaz jest równie silny i nie pozostawia obojętnym.
Polecam jeszcze " Przed Wschodem" i "Przed zachodem słońca" choć to inny rodzaj kina, ale klimat filmów świetny.

ocenił(a) film na 8
jusweg30

Rekonstrukcję widziałam jakiś czas temu.Niby miał działać jak katharsis, ale tak naprawdę w ogóle mnie nie zdziwił.Byłam biernym widzem, podobnie jak radzi narrator "to tylko film, iluzja".Jest to rodzaj filmu z wewnątrz do wewnątrz, łatwiej go zrozumieć osobie, zranionej, niewłaściwie zakochanej, bądź przeżywające jakieś rozterki. Całość bardzo plastyczny, przepiękna scena miłości dwojga ludzi, niczym obraz impresjonistyczny. Jesteś w tej fikcji, a jednak obok, bo odnajdujesz odpowiedzi na wszystkie pytajniki.Historia mimo wszystko trudna, bardzo analityczna, ale pokazuje drogę do prostoty zakończenia. Często ludzie zestawiają go z "Zakochanym bez pamięci"-myślę, że słusznie, bo w obu jest ukazana walka ze wspomnieniami,miłością i przeszłością.Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones