PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106337}

Rekonstrukcja

Reconstruction
7,4 5 889
ocen
7,4 10 1 5889
7,0 4
oceny krytyków
Rekonstrukcja
powrót do forum filmu Rekonstrukcja

Wczoraj w TVP1 wyraźnie słyszałem jak lektor tłumaczył słowa Aleksa jako "Jeśli ty jesteś moim marzeniem, to ja jestem twoim". Natomiast w wielu recenzjach i wcześniejszych komentarzach pojawia się tłumaczenie tej kwestii jako "Jeśli ty jesteś moim snem, to ja jestem twoim". Wiem, że angielskie słowo dreams oznacza zarówno sny jak i marzenia ale to film duński zatem nie powinno być mowy o podobnej dwuznaczności! Czy ktoś ma może oryginalne DVD z filmem i może sprawdzić jak to jest przetłumaczone? A może ktoś z Was z na duński? Nie ukrywam, że film wymaga sporo przemyśleń i przynajmniej dwukrotnego obejrzenia, a ta kwestia wydaje mi się jedną z kluczowych w filmie. I ma spore znaczenie czy Alex mówił o marzeniach czy snach. Choć oczywiście cokolwiek powiedział żadna interperetacja nie będzie w jednoznaczny sposób ostateczna i niepodważalnie prawdziwa, bo to naprawdę bardzo tajemniczy i podatny na interpretacje a jednocześnie wspaniały film.

ocenił(a) film na 10
martinezowiec

Film, owszem jest duński, ale tę kwestię wypowiada Aimee, która jest Szwedką ( i mówi po szwedzku). Ja niestety znam tylko duński, jednak te dwa języki są do siebie podobne (przynajmniej Duńczycy ze Szwedami porozumiewają się w swoich ojczystych językach) i z tego co udało mi się wyłapać, to tekst brzmi : Jeg er din drøm så du er min- co w dosłownym tłumaczeniu brzmi: Ja jestem twoim snem, więc ty jesteś mój.

ocenił(a) film na 10
agnieszka_pirog

ale, co zapomniałam dodać-"drøm" po duńsku, jak i po angielsku dream może także oznaczać "marzenie" i "du er min" w kontekście snu bądź marzenia też może być przetłumaczone jako "ty jesteś moim"...

martinezowiec

Ja mam oryginalny film na DVD i przetłumaczone jest "Jeśli ty jesteś moim snem, to ja jestem twoim"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones