PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106337}

Rekonstrukcja

Reconstruction
7,4 5 887
ocen
7,4 10 1 5887
Rekonstrukcja
powrót do forum filmu Rekonstrukcja

Po obejrzeniu tego filmu mam mieszane uczucia... Albo mój umysł jest zbyt płytki, żeby pojąć głębię tego filmu, albo reżyser sam się zaplątał w swoje sidła...
Choć lubię skandynawskie kino ten film nie przypadł mi do gustu. Pamiętacie bajkę "nowe szaty cesarza"? Nikt nie chciał się przyznać, że nie widzi ubrań, żeby nie wyjść na głupka. Wydaje mi się, że tak samo jest z niektórymi filmami.
Reżyser chce nakręcić tzw. ambitne kino, ma o tym jako takie pojęcie, ale przekombinuje, pogubi się we własnych myślach i sam już nie wie o co mu chodziło. Rezultat - takie "niewiadomoco". Widzowie po obejrzeniu filmu również nie mają pojęcia o co w nim biega, ale wstydzą się do tego przyznać, więc pieją z zachwytu jaki ten film był mądry i głęboki. Bezsensowna spirala zatacza coraz większe kręgi, itd, itd.
Ten film, niestety, do takich należy.
Ugh, powiedziałem

ocenił(a) film na 9
Lenivy_trpaslik

Wiesz, że w ten sposób oskarżasz wszystkich, którym film się podobał (lub, jeśli wolisz, którzy twierdzą, że im się podobał), o obłudę, ograniczoność umysłową, zakłamanie, konformizm? To nie jest miłe. Tym bardziej, że ostatnio słyszę ten quasiargument na każdym kroku i gdyby nie to, że mam w głowie coś więcej niż tylko cudze opinie, zrobiło by mi się przykro. A tak jestem jedynie wkurzona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones