PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 679 659
ocen
7,8 10 1 679659
7,5 41
ocen krytyków
Requiem dla snu

Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.

opis użytkownika

"Requiem dla snu" opowiada historię czterech bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od rzeczywistości.
"Requiem dla snu", filmowa adaptacja powieści Huberta Selby Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie. Jednak nadzieje bohaterów na odmianę w ich życiu to marzenia, które nie mają szans się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, uciekają od rzeczywistości w uzależnienia, jak narkotyki, słodycze, telewizja czy papierosy. Wszystkie postaci, dążąc na ślepo do zrealizowania swojej własnej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, w co żadna z nich by nawet nie przypuszczała. Każdy z bohaterów ostatecznie pozostaje zupełnie sam ze swoimi fantazjami, tym samym przeżywając osobistą tragedię.

gonia
opis użytkownika

"Requiem dla snu" to wstrząsający dramat opowiadający o czterech osobach z Brooklynu, zmagających się z nałogami. Marion Silver (Jennifer Connelly), Harry Goldfarb (Jared Leto) i Tyrone C. Love (Marlon Wayans) nie mogą przestać zażywać heroiny. W największe piekło dostała się Sara Goldfarb (Ellen Burstyn) - samotna kobieta i matka Harry'ego, która panicznie boi się lodówki i godzinami ogląda telewizję. Na dodatek bierze tabletki odchudzające, aby zmieścić się w swoją sukienkę ze snów...

rzastina
opis użytkownika

Dramatyczna historia opisująca losy paczki przyjaciół, którzy coraz bardziej pogrążają się w nałogu narkotykowym. Harry (Jared Leto), aby urzeczywistnić marzenie swojej dziewczyny Marion (Jennifer Connelly) o otwarciu sklepu z ubraniami, decyduje się wraz z ciemnoskórym Tyronem (Marlon Wayans) wejść w biznes narkotykowy. Początkowa dobra passa szybko mija, a każdy z bohaterów boryka się z innymi problemami, wynikającymi z przymusowego głodu.
Obraz uzależnienia dopełnia matka Harry'ego, która marząc o występie w telewizyjnym show zaczyna się odchudzać, nieświadomie wpadając w nałóg.

Izma
opis użytkownika

Film opowiada wstrząsającą historię czwórki bohaterów, Harry'ego - drobnego dealera, jego matki, przyjaciela i dziewczyny. Sara Goldfarb, matka Harry'ego, po otrzymaniu propozycji występu w jej ulubionym show, rozpoczyna walkę z nadwagą, aby dobrze wypaść w telewizji. Uzależnienie od słodyczy i sytego jedzenia sprawia, że Sara sięga po tabletki dietetyczne, które zaburzają łaknienie i hamują popęd do jedzenia. Wkrótce te tabletki całkowicie ją niszczą i uzależniają. Harry razem z przyjacielem handlują narkotykami, ale wkrótce zaczynają zażywać swój własny towar. W równie dramatycznej sytuacji jest dziewczyna Harry'ego, która aby zdobyć fundusze na zakup prochów zostaje prostytutką. Z początku obiecująca podróż do szczęścia dla całej czwórki staje się tragedią bez odwrotu...

Figa
opis użytkownika

Wychowany na nowojorskiej ulicy, znerwicowany Harry (Jared Leto) odwiedza owdowiałą matkę (Ellen Burstyn) wyłącznie po to, aby zabrać telewizor i zastawić go w lombardzie. Razem ze swoją dziewczyną Marion (Jennifer Connelly) i zamieszanym w mafijne interesy przyjacielem Tyronem (Marlon Wayans) rozkręca narkotykowy biznes. Zamiast zarobić, cała trójka popada w nałóg i stacza się na dno...

Klinar
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones