Marlon Wayans 

Marlon L. Wayans

7,8
12 249 ocen gry aktorskiej
Marlon Wayans
Po ukończeniu sławnej High School of the Performing Arts w Nowym Yorku, Wayans studiował w filmowej szkole Uniwersytetu Howarda. Stąd ruszył na Zachód by dołączyć do obsady nagrodzonego Nagrodą Emmy, serialu komediowego "In Living Color". W 1990 roku młody artysta wystąpił w sitcomie "The Wayans Bross.", który przez 5 lat zajmował czołową pozycję w ramówce, wspomnianej wcześniej, sieci telewizyjnej WB. Od tamtej pory kariera Wayansa nabrała rozmachu. Po występie w filmach fabularnych "Mo' money" i "Above the Rim", wraz ze swym bratem Shawnem napisał, wyprodukował i zagrał w przeboju komediowym "Don't be a Menace..." zrobionym dla Miramax/ Dimension Films. Następnie wystąpił dla Disney/ Touchstone Pictures jako Kenny Tyler w "The Sixth Man", sportowej komedii wypełnionej spektakularnymi efektami specjalnymi, oraz zdobywającą serca kompilacją dowcipu i romantyzmu. Ostatnim filmem, w jakim wystąpił, była zrobiona dla Miramax/Dimension, komedia "Senseless", w której o wystąpili również David Spade, Matthew Lillard i Rip Thorn. Reżyserem filmu była autorka "Wayne's World" Penelope Spherris. Kolejnym, obok STRASZNEGO FILMU, obrazem z udziałem Wayansa, będzie reżyserowany przez twórcę głośnego "Pi" Darrena Aronofosky, film fabularny "A Requiem for a Dream" wytwórni Artisan Films. W filmie tym grają także: Jared Leto, Jenifer Connell, Ellen Burstyn. W tym pełnej dramatyzmu niezależnej produkcji, Wayans wciela się w postać uzależnionego od heroiny młodego narkomana. Wkrótce będzie można również zobaczyć Wayansa w "Dungeons and Dragons" Joela Silvera, który ostatnio skończono kręcić w Pradze.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 lipca 1972

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 184 cm

Złota Malina
Zdobył 2 nagrody Złota Malina, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Angelica Zackary (2005 - 2013, rozwód), 2 dzieci: syn Shawn Howell i córka Amai
Ma dziewięcioro rodzeństwa - czterech braci (Dwayne, Keenen Ivory, Damon, Shawn) i pięć sióstr (Kim, Nadia, Elvira, Diedra, Devonne).
W 1999 wystąpił w reklamie Collect 1-800 ATT.
W 1998 roku wystąpił w teledysku "The Best Things in Life Are Free" Janet Jackson, Luthera Vandrossa i Bella Biv DeVoe.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Scena z lalą i miśkami w "Bardzo nawiedzony dom cz.1, cz. 2" miażdży potylice hehe ogólnie Wayansy za normalni to nie są.

thats immortal!

Ich komedie zawsze były świetne.

Wystarczy obejrzecć go W Strasznym filmie czy Agenci bardzo specyjalni jego teksty czy mimika jest niesamowita.Widzialem go tez jak gra powazna role i tez pasuje wiec aktor ktory moze zagrac kazda role nie zaleznie od gatunku czekam na kolejne role najlepiej komediowe z jego udzialem

najbardziej mi w pamięć wszedł tą rolą w strasznym filmie,ale w innych też był np.w ladykillers które dawno już nie widziałem ale pamiętam że to była chyba moja ulubiona postać w tym filmie,a sam marlon trzeba mu tu uczciwie przyznać nadaje się idealnie do ról komediowych i całkiem dobrze mu to wychodzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones