Jared Leto 

Jared Joseph Leto

8,0
69 286 ocen gry aktorskiej
Jared Leto
Jared i jego starszy brat Shannon w dzieciństwie wiedli cygański tryb życia. Razem z wychowującą ich samotnie matką mieszkali w Ameryce Południowej, na Haiti, w Kolorado. Kiedy w końcu osiedlili się na stałe w Wirginii, Jared zajął się malarstwem. Studiował na University of Arts w Filadelfii, ale stwierdził, że nie jest wystarczająco utalentowany i przeniósł się do Nowego Jorku, by studiować aktorstwo w School of Visual Arts. W 1992 roku przeprowadził się do Los Angeles, gdzie rozpoczął karierę od występów w telewizji. Uwagę reżyserów zwrócił na siebie rolą w serialu "Moje tak zwane życie", gdzie grał chłopaka głównej bohaterki (Claire Danes). Pojawił się w filmach "Skrawki życia", "Ostatnie takie lato". Odrzucił propozycję zagrania w "Krzyku", ale wystąpił w horrorze "Ulice strachu", jednak stwierdził, że nie do takich ról jest stworzony. Aby to udowodnić, pojawił się w "Cienkiej czerwonej linii", "Podziemnym kręgu", "Przerwanej lekcji muzyki", "American Psycho", "Requiem dla snu" i "Azylu". W swojej karierze współpracował z reżyserami, których nazwiska liczą się w przemyśle filmowym: Fincher, Malick, czy Aronofsky. Dwa razy z rzędu (lata 1996 i 1997) został uznany przez magazyn "People" za jednego z 50 najpiękniejszych ludzi świata.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 grudnia 1971

miejsce urodzenia: Bossier City, Luizjana, USA

wzrost: 178 cm

Oscar
Zdobył Oscar, 17 innych nagród oraz 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Razem z bratem Shannonem oraz przyjacielem Tomo Miliceviciem tworzy zespół 30 Seconds to Mars, w którym jest wokalistą i reżyserem większości teledysków.
By przygotować się do roli w "Requiem dla snu" głodził się i schudł ok. 13 kilogramów. Ponadto przez dwa miesiące odmawiał sobie przyjemności bycia w łóżku ze swoją ówczesną partnerką, Cameron Diaz.
Odrzucił role w "Krzyku" i "Krzyku 2" Wesa Cravena.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma 43 lata. Wygląda na 25 ..........

Niesamowity człowiek

użytkownik usunięty

Niesamowity człowiek - świadomy potęgi swojego potencjału, utalentowany, odważny w realizowaniu własnych planów. Zdawać by się mogło - wyzbyty z wszelkiego strachu przed niepowodzeniem,

Uważam , że będzie świetnym jokerem

Oczywiście talentu wokalnego nie można mu odmówić , ale moim zdaniem jest lepszym aktorem. Bardzo lubię piosenki jego zespołu , ale na ekranie jest niesamowity. Mieć takie 2 talenty - zazdrość. Jest jednym z moich ulubionych aktorów i coraz to nowym filmem potwierdza to. Nie mogę się doczekać go jako Jokera. Nie można...

więcej

Nieprawdopodobny człowiek

użytkownik usunięty

Jeden z najbardziej światłych ludzi jakich widziałem. Aktor, piosenkarz, osoba o niesamowitym zmyśle prowadzenia się. Niesamowicie wyzwolony umysł. Totalne przeciwieństwo ludzi zamglonych, ciemnych i ospałych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones