Requiem dla snu

Requiem for a Dream

2000 1 godz. 42 min.
7,8 653 678
ocen
7,8 10 1 653678
122 761
chce zobaczyć
6,8 19
ocen krytyków
{"rate":6.78947,"count":19}
powrót do forum filmu Requiem dla snu
 • Maxter21 ocenił(a) ten film na: 4

  Można puszczać trudnej młodzieży jakie to złe są te narkotyki. Film robiony pod postawioną na początku tezę, a później już dorabiany "argumentami" w niezwykle pompatyczny i wręcz pretensjonalny sposób dający gotowe odpowiedzi. To trochę tak jakby puścić z kamerą kogoś do bandy ćpunów, nagrać jak dają sobie w żyłę, pobawić się potem montażem i voilà, mamy przerażający film o szkodliwości używek. Sceny takie jak ruszająca się lodówka to kicz w najczystszej postaci.

  Oczywiście film gniotem nie jest (chociaż blisko), na uwagę zasługuje chociażby świetna rola Burstyn. Szkoda, że Leto i Conelly wypadają przy niej tak blado.
  Dobry film o narkotykach? Chociażby Trainspotting. Tam nie ma miejsca na taką nadętość.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • rafalab777 O jaki elokwentny komentarz z mnóstwem merytoryki!

 • Celia ocenił(a) ten film na: 3

  Maxter21 Maxter21 - zgadzam się.

 • SRINTKILL ocenił(a) ten film na: 10

  Maxter21 Film bardziej skupia się na tym, by pokazać, że uzależnić można się od wszystkiego i każde uzależnienie może być rujnujące. Aktorsko według mnie nie można przyczepić się do nikogo, każdy odegrał swoją rolę w sposób znakomity. Dziwne, że w swojej opinii skupiasz się tylko na kwestii narkotyków, a drugą część komentujesz tylko zdawkowo. Na koniec mogę dodać, że jeśli znasz jakąś osobę uzależnioną od narkotyków to jej obraz zobaczysz w głównych bohaterach, a to właśnie miał przedstawiać ten film. Puentując: do gniota mu baaardzo daleko.

 • SRINTKILL ocenił(a) ten film na: 10

  SRINTKILL Dodatkowo muszę dodać tutaj kwestie muzyki. Soundtrack tego filmu jest dziełem wybitnym i to, że nie został on nominowany do oscara jest faktem niedorzecznym.