PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9136}

Requiem dla snu

Requiem for a Dream
7,8 678 874
oceny
7,8 10 1 678874
7,4 39
ocen krytyków
Requiem dla snu
powrót do forum filmu Requiem dla snu

Można puszczać trudnej młodzieży jakie to złe są te narkotyki. Film robiony pod postawioną na początku tezę, a później już dorabiany "argumentami" w niezwykle pompatyczny i wręcz pretensjonalny sposób dający gotowe odpowiedzi. To trochę tak jakby puścić z kamerą kogoś do bandy ćpunów, nagrać jak dają sobie w żyłę, pobawić się potem montażem i voilà, mamy przerażający film o szkodliwości używek. Sceny takie jak ruszająca się lodówka to kicz w najczystszej postaci.

Oczywiście film gniotem nie jest (chociaż blisko), na uwagę zasługuje chociażby świetna rola Burstyn. Szkoda, że Leto i Conelly wypadają przy niej tak blado.
Dobry film o narkotykach? Chociażby Trainspotting. Tam nie ma miejsca na taką nadętość.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rafalab777

O jaki elokwentny komentarz z mnóstwem merytoryki!

ocenił(a) film na 3
Maxter21

Maxter21 - zgadzam się.

ocenił(a) film na 10
Maxter21

Film bardziej skupia się na tym, by pokazać, że uzależnić można się od wszystkiego i każde uzależnienie może być rujnujące. Aktorsko według mnie nie można przyczepić się do nikogo, każdy odegrał swoją rolę w sposób znakomity. Dziwne, że w swojej opinii skupiasz się tylko na kwestii narkotyków, a drugą część komentujesz tylko zdawkowo. Na koniec mogę dodać, że jeśli znasz jakąś osobę uzależnioną od narkotyków to jej obraz zobaczysz w głównych bohaterach, a to właśnie miał przedstawiać ten film. Puentując: do gniota mu baaardzo daleko.

ocenił(a) film na 10
SRINTKILL

Dodatkowo muszę dodać tutaj kwestie muzyki. Soundtrack tego filmu jest dziełem wybitnym i to, że nie został on nominowany do oscara jest faktem niedorzecznym.

ocenił(a) film na 2
Maxter21

Jestem przekonany, że puszczenie kogoś z kamerą do bandy ćpunów dających sobie w żyłę miało by dużo więcej do powiedzenia w temacie :)
Requiem to tylko piękna bajka dla tych którzy lubią doszukiwać się sensu tam gdzie go nie ma.

ocenił(a) film na 8
Maxter21

Oglądanie filmu robionego na bazie książki to jak granie z autorem w głuchy telefon. Ty akurat przegrałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones