PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1460}
6,9 59 529
ocen
6,9 10 1 59529
7,6 19
ocen krytyków
RoboCop
powrót do forum filmu RoboCop

Co tu dużo gadać. Dzisiaj nawet Królika Bugsa albo Toma i Jerrego nie zaleca się do oglądania dzieciakom bo w tych bajkach jest przemoc. Teraz wszystko musi być edukacyjne i delikatne. Współcześni psychologowie dziecięcy dostaliby chyba zawalu gdyby zobaczyli takiego mnie oglądającego powiedzmy w wieku 8 lat Predatora, Robocopa, Terminatora, Obcego czy Candymana. [Hellraisera pamiętam że nie dałem rady obejrzeć w wieku 6 lat z 5-8 lat starszymi kuzynami bo początek z rozerwaniem gościa przez kostke już był dla mnie za mocny ale w tym wieku chyba miałem prawo ;)].
W tamtych latach kreskówki mieliśmy bardziej hardcorowe niż wiele dzisiejszych filmów. Dziś mam kolejny dowód na to że współczesne kino wiele traci przez cenzurę.
Odpalając Robocopa spodziewałem że zobaczę mało ambitny film z przymrużeniem oka. Pamiętałem z dzieciństwa że miał brutalne sceny ale skoro już jestem duży to nie zrobią na mnie wrażenia. Pamiętałem że wizja przyszłości wydawała mi się wtedy głupia a do tego efekty specjalne były jakie były. Czyli na poziomie końca lat 80tych. Dostałem za to mocnego kopa. Film okazał się naprawdę być brutalny. A poziom fantastyki jaki prezentuje przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. W dodatku zyskałem kolejny zastrzyk motywacji żeby zdobyć kolejne klasyki z dzieciństwa.

ocenił(a) film na 8
zlowieszczy4

Właśnie. Ktoś pamięta kiedy po raz ostatni leciał Robocop w telewizji? Jak tak sięgam pamięcią to wydaje mi się że chyba ze 4 lata temu oglądałem w TV i to tylko pierwszą część, dawno dawno temu puścili całą serię. Tak samo Rocky. Jakiś czas temu puszczali w TV najnowszą część, wcześniej pierwszą a reszty nie pamiętam czy kiedykolwiek widziałem w telewizji, na szczęście tak jak i całą serię Robocopa mam je na kasetach VHS i urządziłem sobie dobre 6 czy 7 lat temu maraton filmowy :) Z innymi filmami w telewizji nie jest jeszcze tak źle. Coś widziałem chyba ze 2 razy w ciągu ostatnich paru miesięcy (z tym że leciał spokojnie po północy), Predatora 1 i 2 puszczają co jakiś czas, Obcego na szczęście dość często i to na różnych kanałach całą serię więc też jest na +, Gremliny raz na parę miesięcy w weekendowe popołudnie na TVNie, Crittersów za to chyba w ogóle. Mimo dopiero 20 lat na karku zdecydowanie bardziej cenię minione lata (tak w filmie jak i muzyce) od tego co produkuje się od paru lat na bieżąco (z różnymi wyjątkami co prawda). Tak samo oglądałem Imię Róży. 2 razy w ciągu ostatnich paru miesięcy i jeśli już można argumentować że Coś leci o tak późnej porze ze względu na różne drastyczne sceny, to to że Imię Róży puszczali o pierwszej w nocy to już jest kompletne przegięcie.

kucyk

nalezy dodac ze co raz wiecej sie sprawdza z wizji w filmach tego rezysera robocop starship troopers...pamietam ze prywatna policja wydawala mi sie absurdem a juz w usa sa takie propozycje te debilne reklamy jakbym ogladal dzisiejsze usa! wniosek taki ze swiat nie idzie ku lepszemu tylko ku bardziej ponurym wizjom jak w np robocopie! kapitalizm to gowno i niezle wykpiane w np robocopie! w tamtych latach wizja zlych korporacji ktore rzadza panstwami wydawala sie smieszna dzis to jzu takie smieszne nie jest i widzimy jaki to problem gdy prywata przejmuje kontrole nad sluzbami panstwa! widac rezyser antycypował:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones