Rudolph the Red-Nosed Reindeer: The Movie

1 godz. 22 min.
7,0 17 178
ocen
7,0 10 17178
979
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"type":"film","id":1340,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Rudolph+the+Red-Nosed+Reindeer%3A+The+Movie-1998-1340/tv","text":"W TV"}]}

Bożonarodzeniowa kreskówka dla całej rodziny. Historia Renifera Rudolfa, który przychodzi na świat z intensywnie błyszczącym, czerwonym nosem. Jego odmienność wzbudza zdziwienie rodziców i niechęć kolegów ze szkoły. Drwiny rówieśników oraz niemożność dostania się, wzorem ojca, do zaprzęgu Świętego Mikołaja, sprawiają, że postanawia uciec z domu. Wyrusza w świat, spotykając po drodze oddanych przyjaciół, z którymi przeżywa mnóstwo niezwykłych przygód. Kiedy jednak dowiaduje się, że jego serdecznej przyjaciółce, łani o imieniu Fiołek, grozi niebezpieczeństwo, decyduje się na powrót. Ratuje ją z opresji i zyskuje sympatię oraz zaufanie Świętego Mikołaja, który prosi go, by zechciał poprowadzić zaprzęg, oświetlając swoim nosem drogę w czasie burzy śnieżnej. Wszystko to przywraca Rudolfowi pewność siebie, sprawiając, że ta pouczająca baśń staje się opowieścią o potrzebie tolerancji i akceptacji, wbrew wszelkim odmiennościom.

Kiedy reniferom Śmiałkowi i Lilii rodzi się syn - Rudolf, dumni są bardzo. Dziwi ich tylko jedna rzecz. Rudolf ma promieniujący na czerwono nos.Kiedy renifer podrasta ma jedno marzenie. Dostać się do, nobilitującego renifery, zaprzęgu Świętego Mikołaja. Tak jak ojciec. Rudolf idzie do szkoły. Ale tam spotyka się z drwinami kolegów, którzy wciąż za obiekt żartów biorą sobie jego czerwony nos. Nie jest lubiany, bo jest inny.Renifer się załamuje. Brak mu wiary w siebie. Nie wierzy już, że kiedykolwiek dostanie się do zaprzęgu. Na szczęście jednak spotyka samego Świętego Mikołaja, który przecież słynie z mądrości. Mikołaj dodaje Rudolfowi otuchy. Kolejną życzliwą osobą, którą Rudolf spotyka na swojej drodze jest rówieśniczka - łania Fiołek. Nie da się ukryć, że Rudolf wpadł Fiołkowi w oko.To wszystko powoduje, że w Rudolfie budzi się energia. Teraz już chce udowodnić, że zasługuje na to, by być w zaprzęgu Świętego Mikołaja. Na początek bierze udział w zawodach młodych reniferów.

pietka
opis użytkownika

Kiedy reniferom Śmiałkowi i Lilii rodzi się syn - Rudolf, dumni są bardzo. Dziwi ich tylko jedna rzecz. Rudolf ma promieniujący na czerwono nos. Kiedy renifer podrasta ma jedno marzenie. Dostać się do, nobilitującego renifery, zaprzęgu Świętego Mikołaja. Tak jak ojciec. Rudolf idzie do szkoły. Ale tam spotyka się z drwinami kolegów, którzy wciąż za obiekt żartów biorą sobie jego czerwony nos. Nie jest lubiany, bo jest inny. Renifer się załamuje. Brak mu wiary w siebie. Nie wierzy już, że kiedykolwiek dostanie się do zaprzęgu. Na szczęście jednak spotyka samego Świętego Mikołaja, który przecież słynie z mądrości. Mikołaj dodaje Rudolfowi otuchy. Kolejną życzliwą osobą, którą Rudolf spotyka na swojej drodze jest rówieśniczka - łania Fiołek. Nie da się ukryć, że Rudolf wpadł Fiołkowi w oko.
To wszystko powoduje, że w Rudolfie budzi się energia. Teraz już chce udowodnić, że zasługuje na to, by być w zaprzęgu Świętego Mikołaja. Na początek bierze udział w zawodach młodych reniferów. Rudolf zwycięża w wyścigu, jednak zostaje zdyskwalifikowany za "niedozwolone użycie błyszczącego czerwonego nosa". Zawstydzony i załamany postanawia uciec w świat.
Podczas ucieczki szybko zaprzyjaźnia się z łobuzerskim, ale czarującym polarnym lisem Zgrywusem i łagodnym polarnym misiem Leonardem. Wspólnie przeżywają wiele przygód. W pewnym momencie jednak Rudolf dowiaduje się, że Fiołkowi grozi niebezpieczeństwo. Uwięziła ją zła królowa lodu Mrozelda. Rudolf wraz z przyjaciółmi rusza Fiołkowi na pomoc. W międzyczasie okazuje się, że Mrozelda ma złe zamiary nie tylko w stosunku do młodej łani. Wywołuje burzę i chce zniszczyć Święta Bożego Narodzenia. I okazuje się, że tak tragicznej sytuacji wyjście znaleźć może tylko Rudolf i jego świecący czerwony nos.
W tym samym czasie Mikołaj chce już zrezygnować z tradycyjnego wigilijnego objazdu domów, w których grzeczne dzieci czekają na prezenty. Boi się przeraźliwej burzy. Aż nagle na horyzoncie widzi intensywne czerwone światło. To Rudolf - zwycięzca wraca do domu. Mikołaj pyta się Rudolfa czy nie zechciałby stanąć na czele zaprzęgu i oświetlać swym światłem drogi.

gonia
opis użytkownika

Animowany. Największym problemem Rudolfa jest ... nos. Zaskakująco czerwony i błyszczący. W szkole nikt nie chce przyjaźnić się z odmieńcem. Tymczasem mały renifer marzy (podobnie jak wszyscy jego rówieśnicy), żeby dostać się do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Rudolf staje do zawodów, które wygrywa - niestety zostaje zdyskwalifikowany z powodu nosa...

Beta
opis użytkownika

Film dla całej rodziny, który wprowadzi wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Dzieci będą z zapartym tchem śledziły losy Rudolfa, który różni się wyglądem od innych reniferów i dlatego pada ofiarą kpin. Po wielu zabawnych perypetiach pozna wartość przyjaźni i nauczy się cenić swój czerwony nos. Dostąpi też wielkiego zaszczytu: dołączy do zaprzęgu św. Mikołaja.

Beta
opis użytkownika

Bajka ta opowiada o niezwykłym reniferze - Rudolfie. Nic by w nim nie było niezwykłego, gdyby nie jego czerwony, świecący nosek. Rudolf nie miał za bardzo szczęśliwego dzieciństwa. Równieśnicy się z niego wyśmiewali, szydzili i dyskryminowali z powodu niezwykłego nosa. Ale to nie przeszkodziło Rudolfowi wystartować w turnieju, w którym był wyłaniany pomocnik w ciągnięciu sań Św. Mikołaja. Czy uda mu się zdobyć to honorowe stanowisko?

___
opis użytkownika

Kiedy reniferom Śmiałkowi i Lilii rodzi się syn - Rudolf, dumni są bardzo. Dziwi ich tylko jedna rzecz. Rudolf ma promieniujący na czerwono nos. Kiedy renifer podrasta ma jedno marzenie. Dostać się do, nobilitującego renifery, zaprzęgu Świętego Mikołaja. Tak jak ojciec. Rudolf idzie do szkoły. Ale tam spotyka się z drwinami kolegów, którzy wciąż za obiekt żartów biorą sobie jego czerwony nos. Nie jest lubiany, bo jest inny. Renifer się załamuje. Brak mu wiary w siebie. Nie wierzy już, że kiedykolwiek dostanie się do zaprzęgu. Na szczęście jednak spotyka samego Świętego Mikołaja, który przecież słynie z mądrości. Mikołaj dodaje Rudolfowi otuchy. Kolejną życzliwą osobą, którą Rudolf spotyka na swojej drodze jest rówieśniczka - łania Fiołek. Nie da się ukryć, że Rudolf wpadł Fiołkowi w oko . . .

[opis dystrybutora]

Samuraj
opis użytkownika