PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9308}

Rzymskie wakacje

Roman Holiday
7,9 62 616
ocen
7,9 10 1 62616
7,7 24
oceny krytyków
Rzymskie wakacje
powrót do forum filmu Rzymskie wakacje

Powrót do niewinności

użytkownik usunięty

Proszę Państwa czapki z głów. Ta hollywoodzka produkcja kokietuje do dzisiaj. Ileż uroku
jest w postaciach stworzonych przez Pecka i Hepburn. Takich bohaterów dziś na ekranie nie
znajdziemy. Czarujący uśmiech Audrey, powalające spojrzenie Gregoryego. Trudno się nie
dać uwieść tym postaciom w czasach, gdy kobiecość czy męskość zupełnie się rozmywa. W
dodatku ta rodem z baśni opowieść opowiedziana prostym językiem. Czy kino nie zostało
po to stworzone, by śnić?

ocenił(a) film na 8

Bardzo ładnie i trafnie powiedziane. Myślę, że dziś faktycznie rzadko można spotkać w filmie tak urocze postaci jak Audrey i Peck w tym filmie. To inna szkoła, inny temperament, inna mentalność filmowa. Dziś jedynymi z nielicznych aktorów, którzy przychodzą mi na myśl, jeśli chodzi o podobny urok to Ewan McGregor - potrafi być bardzo szczególny w starym stylu, uważam, ze udało mu sie to znakomicie Moulin Rouge i Amy Adams, która nota bene nie należy do szczególnie uzdolnionych i nie wpisuje się na listę mich ulubionych aktorem,ale jednak patrząc obiektywnie,w roli księżniczki Anny mogłaby być niezła.

użytkownik usunięty
goslawa25

Rzeczywiście te postaci dzisiaj jeszcze potrafią urzec. Ja dodałbym że wspólcześnie podobne wrażenie robi na mnie Audrey Tatou. A jej rola w Amelii to już wypisz wymaluj czar osobisty jej znakomitej imienniczki Audrey Hepburn. Czyż nie?

ocenił(a) film na 8

Dokładnie, w ogóle moim zdaniem Tautau powinna wystąpi w roli Audrey Hepburn, nie rozumiem dlaczego nikt jeszcze do tej pory na to nie wpadł. Faktycznie Amelia przypomina klimatem postaci kreowane przez Hepburn.

użytkownik usunięty
goslawa25

Tautou tylko z urody dorównuje Hepburn.

ocenił(a) film na 8

Właśnie moim zdaniem w ogóle nie dorasta jej do pięt urodą, ale aktorką jest dobrą ;)

ocenił(a) film na 9

Lepiej bym tego nie ujął.

użytkownik usunięty

A propos - najlepsza była scena, gdy Joe "przekwaterowuje" księżniczkę na sofę... Z pościelą - buch ją z wyra ;-D

ocenił(a) film na 8

Jestem oczarowana tym filmem. Rewelacyjne zakończenie, piękni aktorzy, fantastyczne ujęcia, ciekawa fabuła...

ocenił(a) film na 9

Lepiej bym tego nie ujęła. Uwielbiam ten film :) Urzekł mnie swoją subtelnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones