PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=449229}

Sława

Fame
5,8 13 032
oceny
5,8 10 1 13032
5,5 2
oceny krytyków
Sława
powrót do forum filmu Sława

Długo czekałam na ten film, miałam zamiar nawet wybrać się do kina. Muszę przyznać, że trailer filmu jest wspaniały - wprowadza nas na chwilę do tego ciekawego, pełnego wyrzeczeń i marzeń świata, serwuje pokaz pięknych ludzi, wciągającego tańca i porywającej muzyki. Sądziłam, że będzie to coś w stylu ,,Step up" - tylko bardziej ambitne. Film zapowiadał się naprawdę ciekawie.

Pierwsze 10 minut filmu. Jestem trochę zdziwiona, nie za bardzo wiem, o co chodzi. Takie skakanie ze scenki do scenki i z jednego bohatera do drugiego nie jest moją ulubioną formą, ale jakoś przełykam to mając nadzieję, że to tylko dlatego, że ten film ma być ambitny, że te losy będą się przeplatać w ciekawy sposób.

Kolejne prawie dwie godziny - jestem znudzona, rozczarowana. Zamiast zapowiadanych w trailerze cudów niewidów zaserwowano mi kilka niepowiązanych ze sobą prawie wcale historii. Bohaterów jest tam od groma, ale ich problemy są tak płytkie i denne, że z żadnym nie poczułam się związana, żadnego z nich nie było mi żal, z żadnego sukcesu nie dane było mi się cieszyć. Po prostu kilka urywków z życia ambitnych ludzi, ale każdy z nich ma tylko jeden problem - jest to albo zazdrosny chłopak, albo ojciec, albo zmarła siostra. Trochę za dużo rzeczy wciśniętych do rozgotowanej zupy.

W rezultacie nie wiadomo, dla kogo jest ten film - czy dla osób, które są zainteresowane zmaganiami uczniów szkół artystycznych, czy dla tych, którzy chcą zapomnieć o rzeczach przyziemnych i wpaść w wir pięknego tańca i skocznej muzyki.

A co do gatunku - ni to komedia, ni to musical. Jak dla film ma wręcz zadatki na detektywistyczny - w niewyjaśnionych okolicznościach giną (znikają, gubią się) nagle niektórzy bohaterowie filmu wraz z rozpoczętymi wątkami, które mogły być ciekawe, gdyby poświęcono im więcej czasu i nie ucięto ich niezbyt przemyślanie.

Tak jak w temacie - film poniżej oczekiwań, bo nie spełnia w sumie żadnych. Lepiej przeznaczyć czas i pieniądze na inną rozrywkę, bo ten film dostarcza jedynie rozczarowanie. No chyba, że jesteście ciekawi, jak bardzo można spieprzyć dobrze zapowiadający się film.

Film 3/10
Trailer 30/10 :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones