PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99120}

Słoń

Elephant
6,9 36 709
ocen
6,9 10 1 36709
8,1 20
ocen krytyków
Słoń
powrót do forum filmu Słoń

Perfekcyjny Duet

ocenił(a) film na 10

Moore i Van Sant - Ta sama historia tak odmiennie opowiedziana i robiąca tak samo wielkie wrażenie. Każdy, kto widział "Słonia" Van Sant'a koniecznie musi zobaczyć "Zabawy z Bronią" Moore'a. Oba tytuły wciskają w fotel, pokazują reżyserski kunszt i gorycz niedostrzegalnej codzienności wokół nas, na którą tak dokument Moore'a jak i film fabularny Van Santa próbują otworzyć oczy widzów.

Ostatnia scena filmu napięciem i budowanym długo przerażeniem dzięki mistrzowskiemu prowadzeniu kamery na głowę bije wszelkie horrory z hollywoodzkiej stajni. Jak dla mnie bezapelacyjnie 10/10

ocenił(a) film na 10
NCPNC

Kolejna rzecz, na którą nie wiem czy ktoś już zwrócił uwagę:

"The characters and events depicted in this motion picture are fictional and any similarity to actual persons, living or dead, is purely coincidencial"

Przez cały film widz nie jest informowany gdzie toczy sie akcja, ktory jest rok, jaki dzien miesiaca, wie tylko ze to amerykanska szkola w jednym ze stanow, szkola jakich wiele, z normalnymi uczniami i nauczycielami, boiskiem, stołówką...
Nie ma żadnej informacji w filmie o tym że film oparty jest na autentycznych wydarzeniach!

Wydaje mi się, że to zabieg celowy, podobny do tego jaki został zastosowany w "Dogville", który ma zmusić odbiorcę do potraktowania wydarzeń w filmie tak, jakby mogły się dziać tuż pod jego nosem, by nie mógł sie zdystansować i myślę, że to jest właśnie puentą tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones