PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 315
ocen
6,3 10 1 311315
5,8 38
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Warto czy nie warto? Na początku słyszałam same dobre opinie na temat filmu, że świetny, nieprzewidywalny, dawno nie było takiego polskiego filmu. Jednak od niedawna słysze, że wgl nie warto strata czasu i pieniędzy.

ocenił(a) film na 7
socco333

Pewnie, że warto ;))

ocenił(a) film na 9
XxChocolateFactoryxX

Jedź nawet się nie zastanawiaj. Nie czytaj komentarzy, bo tam pełno spoilerów, bez ostrzeżenia często.. Większość złych opinii to po prostu bełkot nietolerancyjnych, głupich ludzi... Oczywiście nie mówię o wszystkich po znalazłem KILKA sensownych negatywnych ocen, ale nie mogę czytać jak jest komentarz, że film jest do bani, nudny, beznadziejnie zrobiony itd... Potem ktoś go pyta : "ale dokładnie co ci się w filmie nie podobało", a on odpowiada, że nie widział, ale to od znajomych słyszał, to mnie normalnie krew zalewa... Jak można tak oceniać jakikolwiek film !? Ja byłem 2 razy, za 2 razem dostrzegłem co innego w tym filmie, ale mimo to że wiedziałem co się po kolei wydarzy to i tak się go świetnie oglądało. Z mojej miejscowości jest około 2 godziny drogi do kina, moi znajomi tak średnio lubią chodzić (może właśnie ze względu dojazdu), wydaliśmy sporo kasy, żeby pójść na ten film (no bo autobus, coś zjeść na mieście itd.) i nikt tego nie pożałował. Mam nadzieję, że ci się spodoba;) Jak nie pojedziesz, to tylko żałuj. :|

ocenił(a) film na 5
looolek1

Inna sprawa, że fani wyzywają od ludzi bez emocji, głąbów, idiotów, imbecyli itp i wiekszość też nie jest w stanie owiedzieć dlaczego.
NIe warto sie kierować opiniami, bo każdy ma swój gust. Uważasz, że bedzie Ci odpowiadał to idź i sprawdź, uważasz, że nie to nie idź. W kinach i tak posucha (tylko Rytuał z Hopkinsem) wiec jak bardzo ciśnie Cie do kina to dużego wyboru nie masz.

ocenił(a) film na 4
Dealric

zauwazylam wlasnie, ze nie ma za bardzo na co isc;p zastanawiam sie nad sala samobojcow i jestem bogiem, ale chyba bardziej mnie interesuje co tam ci nasi polacy wymyslili :) Dzieki za opinie jednak nie ma to jak sie samemu przekonac :D

socco333

Jak chcesz. Najlepiej zobaczyć samemu i wyrobić sobie własną opinię. Moim zdaniem film średni, ani dobry, ani zły. W ciągu kilku ostatnich lat powstało kilka znacznie lepszych filmów made in Poland.

ocenił(a) film na 8
socco333

Warto. IMO daje trochę do myślenia, ma sporo wad, ale i zalet nie brakuje.

ocenił(a) film na 10
Jazgot

warto warto warto!!!!!!!! bo te bezsensowne komentarze pisali pewnie tacy ludzie co podczas seansu śmieli się z scen naprawdę cudownych i wyśmienicie zagrane przez Jakuba!!!! cóż niestety nie wszyscy maja wysoki poziom inteligencji by ten film zrozumieć....

ocenił(a) film na 5
karolinamagia678

Czyli kolejna fanatyczka z którą nie ma co rozmawiać. Jak chcesz wiedzieć Twój post jest tyle warty co te tych co sie śmieli z tych jakże "cudownych" scen. Patrz film zrobiony tak by najgłupszy gimnazjalista zrozumiał, a twierdzisz, że trzeba inteligencji dużej by zrozumieć?

ocenił(a) film na 10
Dealric

Z Tobą nie rozmawiając!!! wiesz to jest forum dyskusyjne i każdy ma prawo sie wypowiedzieć...to po pierwsze..a po drugie naprzeciwko mnie siedziały 2 dziewczyny przynajmniej z 4, 5 lat starsze ode mnie (mam 21lat)...i śmiały się się z takich scen jak np...gdy ta psycholożka przez drzwi gadała z Kuba o samobójstwie i nagle sobie poszła o on nadal mówił co myśli o odebraniu sobie życia i widać było że bardziej kierował te słowa do Sylwii niż do bozalsięboże tej psycholog.. a one myślały że sam do siebie gada..i na scenie końcowej jak był pod wpływem proszków przedstawiał swoich bliskich....wiesz to nie była tylko moja opinia taka, ale po wyjściu z seansu wiele osób było zbulwersowanych niektórymi zachowaniami osób (naszczepcie mniejszością) i padły komentarze że na filmy poważne nie wystarczy mieć odpowiedni wiek ale przeprowadzony test na IQ( wiesz to był sarkazm ,jak nie wiesz co to jest to wpisz sobie w google) ..nie twierdze że ludzie Ci nie rozumieją tematyki ogólnej filmu, ale scen które tak naprawdę wiele znaczyły i które nie były tak jasno przestawione ale należało się im dokładniej przyjrzeć....
a po 3 nie jestem żadna fanatyczką tylko osobą która docenia naprawdę dobry film POLSKI....uwierz mi jestem na bieżąco z teatrem sztuka telewizją i zapewniam Cię że od 1989r nie powstał tak dobry POLSKI film jak ten....Pozdrawiam Pana:)

ocenił(a) film na 5
karolinamagia678

Widzisz własnie o to chodzi, że gadasz mase głupot. Pierwszą jest to, że zakładasz inny odbiór danych scen za głupote. Drugi, że od razu obrażasz osobe z którą rozmawiasz, a sama nie pokazujesz sie o dobrej strony, szczególnie, że po Twoim stylu pisania widać, że jeśli naprawde 21 lat masz to poziomem nie odstajesz od gimnazjalistów.
I to, że sceny znaczyły dla Ciebie coś i sie podnieciłaś aktorem nie znaczy, że musi kogoś to obchodzić. Przykre.
No to jesteś totalnie nie na bieżąco z polskim kinem skoro wierzysz, że to najlepszy polski film ostatniego dwudziestolecia.

ocenił(a) film na 9
Dealric

Tym razem nie chcę dyskutować tu o filmie, ale o fragmencie twojej wypowiedzi "że jeśli na prawdę 21 lat masz to poziomem nie odstajesz od gimnazjalistów". Cóż za porównanie. Bardzo dobrze wiedzieć, że wszyscy obecni gimnazjaliści mają niski poziom... Masz odmienne zdanie o filmie, w postach reprezentujesz swój poziom. Zawiodłeś mnie jednak pisząc o gimnazjalistach. Nie cenię ludzi, którzy oceniają ludzi "grupowo". Znam cię jedynie z postów, sądzę że jesteś inteligentny, ale znam gimnazjalistów, którym swoim stylem pisania nie dorównujesz. Ogólnie popieram karolinę, ale rzeczywiście bardzo źle zrobiła atakując odmienną opinię o filmie, co mogło dać wrażenie, że jest właśnie taką fanatyczką.

ocenił(a) film na 5
looolek1

W sumie prawda, źle sie wyraziłem mea culpa. Przepraszam za to, nie chciałem gimnazjalistów urazić.

ocenił(a) film na 10
looolek1

Dzięki za poparcie:)Słuchaj ale ja nie krytykuje tych co film się nie podoba ( bo maja do tego prawo) ale jestem tylko zbulwersowana zachowaniem niektórych ludzi....bo jeśli bym krytykowała takich co nie lubią tego filmu to bym pisała w tematach typu: NAJGORSZY FILM, JAKI WIDZIELIŚMY! WYSTRZEGAĆ SIĘ GNIOTU I FAŁSZYWYCH ZACHWAŁ." tam nawet nie zaglądam, bo tam wypowiadają się ludzie którym ten film nie leży i mogą się dozwoli skarżyć - nic mi do tego...
I zdaję sobie sprawę że nigdy nie powstanie film który będzie się podobał raptem całemu światu!!! Po prostu żałuję że na moim seansie nie było więcej ludzi którzy że tak powiem właściwie odebrali sens tego filmu....

ocenił(a) film na 10
Dealric

A co do Ciebie....."Czyli kolejna fanatyczka z którą nie ma co rozmawiać. Jak chcesz wiedzieć Twój post jest tyle warty co te tych co sie śmieli z tych jakże "cudownych" scen" "od razu obrażasz osobe z którą rozmawiasz, a sama nie pokazujesz sie o dobrej strony" - jedyna osoba która tu kogoś obraża to TY!!!! ......pisałam żebyś zrozumiał (czyli jak najprościej) ale na nic to się zdało..... i nie wiem gdzie Ty to wyczytałeś że się podnieciłam aktorem..:/ ...Jakuba Gierszała znam o wiele dłużej -z teatru (jest to niesamowity aktor- FAKT) mówiąc niesamowity mam na myśli jego talent aktorski żebyś sobie znowu nie pomyślał bog wie co....Jestem dumna to jak zagrał w filmie !!! "I to, że sceny znaczyły dla Ciebie coś i sie podnieciłaś aktorem nie znaczy, że musi kogoś to obchodzić" - nie wiem może tu jest Twój problem....może Twoja dziewczyna się podnieciła i teraz przez sen wymawia namiętnie DOMINIK albo KUBA............................................."No to jesteś totalnie nie na bieżąco z polskim kinem skoro wierzysz, że to najlepszy polski film ostatniego dwudziestolecia"....ja nie wierze, ja to wiem!....wiesz studiuje filologie polską z elementami dziennikarstwa , chodzę na warsztaty teatralne i plastyczne i ze sztuka ma więcej wspólnego niż Ci się wydaje...przerabiamy masę rzeczy ale nie będę Ci tego tłumaczyć bo i tak byś nie zrozumiał( to nie jest obraza dla Ciebie bo może jesteś umysłem ścisłym i mało Cie to obchodzi tak jak mnie trygonometria) i patrząc na wszystkie szczegóły tego filmu: Tak to jest najlepszy film od 1989r !!!I podkreślam że nie musi się wszystkim podobać, bo dla innych takim filmem może być nie wiem " Wojna żeńsko męska"...ale to już jest ocena względem gustu a nie tego jak został nakręcony...Podaj mi jaki według Ciebie jest najlepszy, udowodnij mi......
aaaa i na co dzień piszę piękny językiem...ale na komputerze nie umiem (ten post piszę przyznaję ponad pół godz) i pisałam fakt Językiem wręcz podstawówko-wym !!!!

ocenił(a) film na 5
karolinamagia678

Nie atakuje, ale tak właśnie post Twój odebrałem:
Piszesz, że aby film zrozumieć trzeba mieć wysoki poziom inteligencji co w kontekście całego postu można zrozumieć jako: kto inaczej film zrozumiał i mu sie nie spodobał jest głupi. Fakt mogłem sie mylić. Ale takich ludzi hate'uje dla zasady, bo wiekszość myśli, że wszystko im wolno i nikt nie ma prawa mieć innej opinii.
Do tego doszło używanie na prawde wielu znaków interpunkcyjnych. Sama powinnaś widzieć jak to wygląda bedąc na studiach humanistycznych.
Dalej piszesz, że te bezsensowne komentarze (zapewne te mówiące, że nie warto) są od ludzi, którzy śmiali sie (coś w tym złego? Kwestia interpretacji, która może być równa, a niestety wiele scen w Sali ma w sobie sporo komizmu mimo ich założonego przesłania, choć rzeczywiście wypada zachować to dla siebie bedąc na sali kinowej). Co daje taki a nie inny obraz sytuacji.
Tymi 2 rzeczami mogłaś obrazić wiele osób, taka prawda.
Niestety tak właśnie zachowują sie zwykle fanatycy różnych fimów. Jak źle oceniłem przepraszam.
No i fakt faktem piszesz odrobine tragicznie te posty, co sama widzisz. To już nie żaden atak ani nic, ale zdanie "Jeste dumna to jak zagrał w filmie" Brzmi co najmniej ciekawie:)
Co do mojej dziewczyny miło, że sie martwisz, ale problemów z tym jakoś nie ma (całe szczeście nie gada przez sen).
Co do najlepszego filmu, to właśnie. Może dla Ciebie;) Co do lepszych dla mnie: Lista Schindlera, Dom Zły, Dzień Świra np.
No i fakt, że piszesz: TO jest najlepszy film od 1989. I jasno stwierdzasz, że nie można sie nie zgodzić z Tobą (tak wynika z tego co napisałaś: "ale to już jest ocena względem gustu a nie tego jak został nakręcony"). Szczerze mówiąc jak zauważyłaś jesteś studentką i mimo wszystko np krytyk filmowy ma w tym temacie wiekszą wiedze, a nie przypominam sobie by jakiś tak stwierdził. I to też nie obraza.

ocenił(a) film na 10
socco333

ja na poczatku mialam mieszane odczucia co do tego filmu. jak widzialam zwiastun to myslalam ze ten film jakis poryty bedzie no i polskiej produkcji (a ja polskich filmow kinowych poprostu nie trawie za bardzo). Ale wkoncu poszlam i nie zaluje ani troche :)
Wiec nie zastanawiaj sie i leć do kina. do film bardzo fajnie i ciekawie zrobiony. no i wspaniala gra "dominika"

ocenił(a) film na 10
olka19_19

Powiem tak. Jeśli skupisz się na filmie to tak, spodoba ci się. Nie bądź tą co to widzi tylko pocałunki chłopaka z chłopakiem i owej niefortunnej lekcji judo. To jest początek, od tego się zaczyna. Dalsza część nie powinna Cię zawieść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones