Sala samobójców. Hejter

2020 2 godz. 10 min.
7,0 79 543
oceny
7,0 10 79543
15 061
chce zobaczyć
6,9 27
ocen krytyków
{"rate":6.9259257,"count":27}
{"type":"film","id":818017,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Sala+samob%C3%B3jc%C3%B3w.+Hejter-2020-818017/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter
  • Madi_4 ocenił(a) ten film na: 7

Standardowo jak to bywa w polskich filmach dźwięk to katastrofa. Sceny w klubach nadzwyczaj głośno, prawie rozwala głośniki, a dialogi jakby szeptane.. trzeba się mocno wsłuchiwać i operować pilotem pomiędzy scenami.Czy polscy dźwiękowcy mają jakąś dysfunkcję? Nie ogarniam, że nie można zrobić filmu z chociaż poprawną głośnością dialogów. Oglądałam z nc+ GO.
    Film mocny, warto zobaczyć.

• stasic ocenił(a) ten film na: 3

Madi_4 Od kilku lat ten sam problem, muszę wzmocnić środkowy głośnik odpowiedzialny za dialogi ale i tak kilkanaście razy pytałem się żony co mówili, a ona mnie. Zacznę oglądać z napisami :/

• Kanapka_z_hajsem ocenił(a) ten film na: 7

stasic Nie od kilku lat, tylko od kilkudziesięciu. Zgadzam się, myśmy też pytali siebie na wzajem.

• gabigabi7 ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 zgadzam się

• gabigabi7 żeby jeszcze były napisy...

• nextdooralice Potwierdzam. Od lat to samo. Polskie filmy pod tym względem to tragedia. Ogląda się je z pilotem w ręku. Muzyka rozsadza głośniki. Dialogi szeptane. Tragedia.

• Kanapka_z_hajsem ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 Tak, właśnie tak! Nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, co może być przyczyną takiego ogólnokrajowego problemu z porządnym, ba, z normalnym udźwiękowieniem. Uczą ich celowo, żeby źle robili? No niepojęte to jest.

• lipa3000 ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 Żona polskie seriale na Netflixie ogląda z napisami.

• jazdowicz2666 ocenił(a) ten film na: 6

Madi_4 To prawda,mnie najgorzej denerwuje że w takich paradokumentach typu,Trudne sprawy,Ukryta prawda itp.jest lepszy dźwięk,niż takich filmach co są pokazywane w kinach,oraz są wydawane na Bluray.Co do filmu faktycznie całkiem niezły,choć trochę chaotyczny.Musiałowski się popisał w tym filmie.

• Madi_4 Właśnie wrócilem z projekcji - kino Kosmos Katowice, doskonala aparatura a POŁOWY dialogów NIE można zrozumieć ! Głuche, wytłumione, niewyraźne mamrotanie ! Że to nie wina tejże aparatury, przekonalem się w scenie w aucie z piosenką z nagrania - I Get Along Without You Very Well. Tu pojawila się czysta klarownośc dźwięku - nagle. I każde słowo było czytelne. Mamy dyletantów od dźwięku, mimo że w ich rękach coraz lepsza technika i narzędzia. -

• Madi_4 Pytanie czy to wina dźwiękowców czy aktorzy mówią niewyraźnie???

• baloo_2 ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 Ja oglądałem z napisami, inaczej się nie dało

• agnes_part ocenił(a) ten film na: 6

Madi_4 A myślałam, że tylko ja tak mam. Od wielu lat nie jestem w stanie oglądać polskich filmów, bo bez przerwy muszę się dopatrywać co kto powiedział

• maniekskrzynka ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 Dlatego Wajda do Pana Tadeusza zatrudnil 2 dzwiekowcow - uwaga, uwaga - Francuzów! Nie znali ani slowa po polsku! I bardzo dużo tam bylo pracy nad dzwiekiem, podobno czesto przerywano sceny, bo zglaszali, ze cos jest zle slyszalne... Ot! Taka ciekawostka. Oczywiscie! Pan Tadeusz, jako dzielo pisane wierszem, musialo byc slyszalne baaaardzo wyraźnie, bo to jezyk i slowo jest w tym dziele glownym clu.
    Teraz, jak sie wlaczy Pana Tadeusza, to czlowiek sobie uswiadamia, ze rzeczywiscie - dzwiek tam jest super ustawiony.

Osobiscie musialam z polskimi napisami ogladac m. In Drogowke i Dom Zly ️

• Madi_4 Oglądając film Rosyjski bez Polskich napisów zrozumiem więcej niż oglądając film Polski natywnie bez napisów. Dialogi w Polskich filmach są tak źle nagrane że trzeba się domyślać co mówią.

• Agniechu ocenił(a) ten film na: 7

Madi_4 jak się przypatrzysz, to zobaczysz też, że aktorzy prawie w ogóle nie otwierają ust, jak mówią. nie wiem, może oni wszyscy wstydzą się swoich zębów? tylko kto ich tego uczy, żeby mówić niewyraźnie?

• Madi_4 Tak! Ale to od kupy lat... Oglądam stary serial "Matki, żony i kochanki" i tam to samo. Dialogi ciche a stukanie łyżką w szklance tak głośne, że rozglądałam się dookoła siebie, kto to robi... Masakra...

• martyna_wojcik ocenił(a) ten film na: 8

Madi_4 Tak! Dokładnie! A co jest najdziwniejsze to z tego co słyszałam, dość trudno dostać się na kierunek inżynieria dźwięku! Pozostaje dla mnie tajemnicą co się dzieje na tym wydziale skoro potem taka tragedia przy polskich produkcjach.

• Madi_4 Polscy dżwiękowcy to absolwenci uniwersytetu im. Bethovena.

• Schackoo ocenił(a) ten film na: 8

Madi_4 zgadza się z tym dźwiękiem. a myślałem że to u mnie cos z głośnikami, jednak nie. jednak tak został nagrany.

• Madi_4 W punkt! Zgadzam się w 100%