PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818017}
6,9 103 371
ocen
6,9 10 1 103371
7,0 48
ocen krytyków
Sala samobójców. Hejter
powrót do forum filmu Sala samobójców. Hejter

Dźwięk

ocenił(a) film na 7

Standardowo jak to bywa w polskich filmach dźwięk to katastrofa. Sceny w klubach nadzwyczaj głośno, prawie rozwala głośniki, a dialogi jakby szeptane.. trzeba się mocno wsłuchiwać i operować pilotem pomiędzy scenami.Czy polscy dźwiękowcy mają jakąś dysfunkcję? Nie ogarniam, że nie można zrobić filmu z chociaż poprawną głośnością dialogów. Oglądałam z nc+ GO.
Film mocny, warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 3
Madi_4

Od kilku lat ten sam problem, muszę wzmocnić środkowy głośnik odpowiedzialny za dialogi ale i tak kilkanaście razy pytałem się żony co mówili, a ona mnie. Zacznę oglądać z napisami :/

ocenił(a) film na 7
stasic

Nie od kilku lat, tylko od kilkudziesięciu. Zgadzam się, myśmy też pytali siebie na wzajem.

ocenił(a) film na 7
Madi_4

zgadzam się

gabigabi7

żeby jeszcze były napisy...

nextdooralice

Potwierdzam. Od lat to samo. Polskie filmy pod tym względem to tragedia. Ogląda się je z pilotem w ręku. Muzyka rozsadza głośniki. Dialogi szeptane. Tragedia.

ocenił(a) film na 7
Madi_4

Tak, właśnie tak! Nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, co może być przyczyną takiego ogólnokrajowego problemu z porządnym, ba, z normalnym udźwiękowieniem. Uczą ich celowo, żeby źle robili? No niepojęte to jest.

ocenił(a) film na 7
Madi_4

Żona polskie seriale na Netflixie ogląda z napisami.

lipa3000

tylko ze w takiej sytuacji najlepiej by dzwiek byl w innym jezyku bo mozna dostac pie...lca jak napisy nie pokrywaja sie z tym co mowia aktorzy a tak jest zawsze

ocenił(a) film na 6
Madi_4

To prawda,mnie najgorzej denerwuje że w takich paradokumentach typu,Trudne sprawy,Ukryta prawda itp.jest lepszy dźwięk,niż takich filmach co są pokazywane w kinach,oraz są wydawane na Bluray.Co do filmu faktycznie całkiem niezły,choć trochę chaotyczny.Musiałowski się popisał w tym filmie.

Madi_4

Właśnie wrócilem z projekcji - kino Kosmos Katowice, doskonala aparatura a POŁOWY dialogów NIE można zrozumieć ! Głuche, wytłumione, niewyraźne mamrotanie ! Że to nie wina tejże aparatury, przekonalem się w scenie w aucie z piosenką z nagrania - I Get Along Without You Very Well. Tu pojawila się czysta klarownośc dźwięku - nagle. I każde słowo było czytelne. Mamy dyletantów od dźwięku, mimo że w ich rękach coraz lepsza technika i narzędzia. -

Madi_4

Pytanie czy to wina dźwiękowców czy aktorzy mówią niewyraźnie???

ocenił(a) film na 7
Madi_4

Ja oglądałem z napisami, inaczej się nie dało

ocenił(a) film na 6
Madi_4

A myślałam, że tylko ja tak mam. Od wielu lat nie jestem w stanie oglądać polskich filmów, bo bez przerwy muszę się dopatrywać co kto powiedział

ocenił(a) film na 7
Madi_4

Dlatego Wajda do Pana Tadeusza zatrudnil 2 dzwiekowcow - uwaga, uwaga - Francuzów! Nie znali ani slowa po polsku! I bardzo dużo tam bylo pracy nad dzwiekiem, podobno czesto przerywano sceny, bo zglaszali, ze cos jest zle slyszalne... Ot! Taka ciekawostka. Oczywiscie! Pan Tadeusz, jako dzielo pisane wierszem, musialo byc slyszalne baaaardzo wyraźnie, bo to jezyk i slowo jest w tym dziele glownym clu.
Teraz, jak sie wlaczy Pana Tadeusza, to czlowiek sobie uswiadamia, ze rzeczywiscie - dzwiek tam jest super ustawiony.

Osobiscie musialam z polskimi napisami ogladac m. In Drogowke i Dom Zly ️

Madi_4

Oglądając film Rosyjski bez Polskich napisów zrozumiem więcej niż oglądając film Polski natywnie bez napisów. Dialogi w Polskich filmach są tak źle nagrane że trzeba się domyślać co mówią.

ocenił(a) film na 7
Madi_4

jak się przypatrzysz, to zobaczysz też, że aktorzy prawie w ogóle nie otwierają ust, jak mówią. nie wiem, może oni wszyscy wstydzą się swoich zębów? tylko kto ich tego uczy, żeby mówić niewyraźnie?

Madi_4

Tak! Ale to od kupy lat... Oglądam stary serial "Matki, żony i kochanki" i tam to samo. Dialogi ciche a stukanie łyżką w szklance tak głośne, że rozglądałam się dookoła siebie, kto to robi... Masakra...

ocenił(a) film na 8
Madi_4

Tak! Dokładnie! A co jest najdziwniejsze to z tego co słyszałam, dość trudno dostać się na kierunek inżynieria dźwięku! Pozostaje dla mnie tajemnicą co się dzieje na tym wydziale skoro potem taka tragedia przy polskich produkcjach.

Madi_4

Polscy dżwiękowcy to absolwenci uniwersytetu im. Bethovena.

ocenił(a) film na 8
Madi_4

zgadza się z tym dźwiękiem. a myślałem że to u mnie cos z głośnikami, jednak nie. jednak tak został nagrany.

Madi_4

W punkt! Zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 8
Madi_4

To zabawnie, bo dla mnie Hejter jest doskonałym przykładem jak do przodu poszło polskie kino pod tym względem i uderzyło mnie, że w ani jednym momencie do dźwięku nie miałem zarzutów.

Madi_4

Podpisuję się pod tym dwoma "ryncami".
Pandemiczna fonia dialogów od wieeeelu lat.

ocenił(a) film na 4
Madi_4

Dziwne, na moich kolumnach wszystko w tym filmie było dobrze słychać, system 7.1, z kolumną centralną. Ale to prawda, że wiele polskich filmów brzmi fatalnie, lecz jest też sporo dobrych produkcji pod tym względem, choćby obie części "W lesie dziś nie zaśnie nikt", które w ogóle są rewelacyjnie udźwiękowione.

ocenił(a) film na 8
Madi_4

wystarczy dobry telewizor z odpowiednią kalibracją lub soundbar za 500 złotych...

pawgep77

okazuje się, że czasem NIE wystarczy. jak i najlepsza aparatura w najlepszym kinie !

ocenił(a) film na 8
Madi_4

wystarczy skalibrowany telewizor dobrej klasy lub soundbar za 500 złotych

Madi_4

Kwestia jest pewnie bardzo prosta - pieniądze. Dźwiękowcy są spoko, problemem jest to, że produkcje używają tylko pełnych tzw. "setek" z planu, oszczędzają na postsynchronach - jeśli w ogóle z nich korzystają, to w stopniu szczątkowym. I to są efekty - mało słyszalne dialogi w filmach czy serialach

Madi_4

Bzdura

Madi_4

Ja obejrzałem napisami ;)

Madi_4

Obecne pokolenie jest albo głuche albo rozpuszczone dubbingiem lub postsynchronami, które są tak sztuczne że się słuchać nie da.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones