Film

Planes, Trains & Automobiles

1987 1 godz. 33 min.
6,8 4 374
oceny
6,8 10 4374
1 757
chce zobaczyć
6,4 5
ocen krytyków
{"rate":6.4,"count":5}
{"id":"9346","linkUrl":"/film/Samoloty%2C+poci%C4%85gi+i+samochody-1987-9346","alt":"Samoloty, pociągi i samochody","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/46/9346/7730924.2.jpg"}
Neal i Del planują wrócić do domu na Święto Dziękczynienia. Zbieg okoliczności powoduje, że mężczyźni zmuszeni są podróżować wspólnie.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Neal (Steve Martin) i Del (John Candy) są dwoma facetami, którzy się nie znają, ale obaj chcą wrócić do domu na święta. Los sprawia, że muszą podróżować razem. Mają jednak wiele kłopotów z powrotem. Najpierw mają problemy z samolotem, potem z pociągiem, a na samym końcu z samochodami. W czasie ich podróży wydarzy się wiele nieprzewidzianych i arcy-komicznych sytuacji, które rozbawią nas do łez.

boxoffice
$49 530 280 w USA
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / Hughes Entertainment
data produkcji
1987
tytuł oryg.
Planes, Trains & Automobiles
inne tytuły
Samoloty, pociągi i samochody Polska
Jeden bilet na dwóch Polska
Samochody, pociągi i samoloty Polska
Planes, Trains and Automobiles
Więcej...
Film kręcono w miejscowościach Acton (Kalifornia), Batavia, Nowy Jork, South Dayton (Nowy Jork), Braidwood, Chicago, Coal City, Gurnee, Kenilworth, Wilmington, Woodstock (Illinois), St. Louis (Missouri), Madison (Ohio, USA).
Nocna scena na autostradzie została sfilmowana w centralnej Kalifornii. Fałszywy śnieg umieszczony na poboczu drogi miał sprawiać wrażenie środkowo-zachodniej zimy.
Wiele scen na autostradzie było naprawdę filmowanych na nieotwartym (w tamtym czasie) odcinku autostrady US 219, która biegnie pomiędzy Buffalo i Springville (Nowy Jork).
Jeśli John Hughes nie jest największym, to z pewnością jednym z największych i najważniejszych twórców kina familijnego. I chociaż za kamerą stawał tylko kilka razy (ale ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 80%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych