Kevin Bacon I

Kevin Norwood Bacon

8,0
29 812 ocen gry aktorskiej
Kevin Bacon I
Kevin Bacon przyszedł na świat 8 lipca 1958 roku w Filadelfii (Pensylwania, USA). Pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 17. lat opuścił swoje rodzinne miasto i udał się do Nowego Jorku, gdzie wstąpił do Square Theater School. Na dużym ekranie zadebiutował niewielką rolą w "Menażerii" w 1978 roku. Trzy lata później po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w sztuce "Slab Boys". Partnerowali mu wtedy Sean Penn i Val Kilmer, którzy w owym czasie byli jeszcze nikomu nieznani. Punktem zwrotnym w karierze Bacona była rola Timothy'ego Fenwicka w filmie "Diner" w 1982, która przyniosła mu bardzo dobre recenzje. Udział w obrazie "Footloose" uczynił z niego gwiazdę. Kevin jest aktorem o bardzo dużych możliwościach. Na przełomie lat 80. i 90. zagrał m.in. w komediodramacie "Ona będzie miała dziecko" u boku Elizabeth McGovern, horrorze Rona Underwooda "Wstrząsy", thrillerze Joela Schumachera "Linia życia", politycznym "JFK" Olivera Stone'a, dramacie Roba Reinera "Ludzie honoru" czy "Dzikiej rzece" (nominacja do Złotego Globu). W 1995 roku wystąpił w "Apollo 13", za co został uhonorowany statuetką Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych oraz w inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami dramacie "Morderstwo pierwszego stopnia", za co otrzymał nagrodę Critics Choice.  W kolejnych latach pojawił się m.in. w "Uśpionych", "Człowieku widmo", "24 godzinach" czy "Tatuażu". Przełomem w jego karierze była rola Seana Devine'a w nagrodzonej dwoma Oscarami (dla Seana Penna i Tima Robbinsa) "Rzece tajemnic" Clinta Eastwooda. W 2004 roku wystąpił u boku swej żony w dramacie "Zły dotyk". Za rolę w obrazie Rossa Katza "Podróż powrotna" otrzymał m.in. Złoty Glob. W 2015 roku Bacon dostał angaż w serialu kryminalnym "The Following", który przyniósł mu nagrodę Saturna i dwie nominacje do People's Choice. Z kolei za udział w serialu "I Love Dick" otrzymał nominację do Złotego Globu. Do każdej roli aktor przygotowuje się bardzo długo i starannie, w efekcie czego postacie przez niego grane są bardzo przekonywujące. W 1994 roku Kevin wraz ze swym bratem Michaelem założył zespół muzyczny pod nazwą "The Bacon Brothers". Przedsięwzięcie to okazało się bardzo udane i bracia mogą poszczycić się sporą rzeszą fanów w całych Stanach Zjednoczonych. Z kolei w 1996 Kevin Bacon zadebiutował jako reżyser filmem "Pożegnanie z Chase", w którym główną rolę zagrała jego żona Kyra Sedgwick.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 lipca 1958

miejsce urodzenia: Filadelfia, Pensylwania, USA

wzrost: 178 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 5 innych nagród oraz 15 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Kyra Sedgwick (od 04.09.1988), 2 dzieci: syn Travis (ur. 23.06.1989) i córka Sosie Ruth (ur. 15.03.1992)
W roku 1994 wraz ze swym bratem Michaelem założył zespół muzyczny pod nazwą "The Bacon Brothers". 
Młodszy brat Michaela Bacona.
Początkowo to on miał zagrać rolę Charliego w filmie "Być jak John Malkovich". Ostatecznie angaż otrzymał Charlie Sheen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

23 lata w hollywood z jedną kobietą

Jeden z króli czarnych charakterów a mimo to nadal uwielbiany. Obok niego wśród króli czarnych charakterów stoją Sean Benn i Willem Dafoe. Wszyscy są genialni i wspaniale odgrywają swoje role.

Jeden z tych, których twarzy nigdy się nie zapomina. Ale najlepsze, że choć często gra drani, to okazuje się, że prywatnie jest duuużo porządniejszy od wielu takich, co z twarzy wyglądają na grzecznych i spokojnych i zazwyczaj grają tych "dobrych" - 35 lat z jedną żoną to w Hollywood naprawdę nieczęsty wynik:)

"Niby brzydal ale jednak niby nie." ;-)
Oglądam go aktualnie w "The Following" i trudno mi uwierzyć, że jest w tym wieku.

Ciekawe - http://pl.wikipedia.org/wiki/Liczba_Bacona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones