film

Sarabanda

Saraband
2003
2h
6,9 676
ocen
6,9 10 1 676
Marianne, 30 lat po rozwodzie z Johanem, postanawia odwiedzić byłego męża w jego letnim domu. Kobieta przypadkowo trafia na rodzinny konflikt. Zobacz pełny opis
Sarabanda zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Sarabanda
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:40:43 https://fwcdn.pl/webv/49/22/14922/thumbnail.14922.4.jpg https://fwcdn.pl/video/37935/saraband_h_640.360p.mp4

Marianne (Liv Ullmann) po około trzydziestu latach od rozwodu z Johanem (Erland Josephson) decyduje się na odwiedzenie byłego męża w jego domku letniskowym. Przyjeżdża w środku rodzinnego dramatu, który się rozgrywa pomiędzy synem Johana z drugiego małżeństwa i jego wnuczką...

studio
Danmarks Radio (DR) / Network Movie Film-und Fernsehproduktion / Nordisk Film- & TV-Fond / więcej
tytuł oryg.
Saraband
inne tytuły
Zaproszony do udziału w konkursach na festwialach w Cannes i Wenecji w 2003 roku, Ingmar Bergman zlekceważył przywilej i nie zdążył przygotować wersji kinowej na czas.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

re:mini.scencje

ocenił(a) film na 8

problemy mają ten sam ciężar, ale perspektywa końca, z której się im przygląda przydaje lekkości, zdaje się mówić: zostawmy już tę powagę ludziom bez odległości..

słaby...

ocenił(a) film na 4

słaby, jak na Bergmana, co oczywiście i tak go stawia gdzieś wyżej w ogólnej klasyfikacji... Polecić można jedynie zagorzałym kinomaniakom i fanom reżysera. Na pewno nie jest to najlepszy wybór dla ludzi zaczynających "przygodę" Mistrzem Bergmanem. Jak dla mnie 4/10.

Czy jest gdzieś łatwo dostępny, czy trzeba przetrzepać internet ?

Poruszający film

ocenił(a) film na 7

Co do gry aktorskiej Julii Dufivenius to mam odmienne zdanie. Uważam, że nie była dobra. W pierwszej scenie, gdzie poznajemy Karin, zagrała straszliwie sztucznie i sztywno, później było lepiej.
Polecam ten film, ponieważ zmusza on do refleksji nad naszymi uczuciami do bliskich.

SARABANDA

ocenił(a) film na 8

Ostatni film mistrza.Jak zwykle ciekawy,wciągający z wspaniałymi dialogami i kapitalną grą aktorow(pokłony dla Julia Dufvenius).Koniec epoki mistrza.Zostają tylko filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones