Jacob Vargas I

6,3
2 020 ocen gry aktorskiej
Jacob Vargas I
Zapadł w pamięć dzięki roli policjanta z Tijuany w filmie Stevena Soderbergha "Traffic" (2000); ta kreacja przyniosła mu nagrodę Gildii Aktorów Filmowych.

Urodzony 18 sierpnia w stanie Michoacan, znajdującym się na zachodnim brzegu Meksyku, domu artystycznie utalentowanych Indian Purepecha, których imperium kwitło w tym regionie przed podbojem Hiszpan. Swoją karierę zawdzięcza break dance - dostrzeżony na szkolnym podwórku został obsadzony w roli ulicznego tancerza w popularnym serialu "Diff'rent Strokes". Zwrócił na siebie uwagę rolami w filmach Allison Anders: "Gas Food Lodging" (1992) oraz "Mi Vida Loca" (1993), kontrowersyjnym obrazie poświęconym młodzieżowym gangom dziewcząt. Potem wystąpił obok Jennifer Lopez w "Selenie" (1997).

Vargas ma za sobą znaczące epizody w filmach: "Dorwać małego", "Karmazynowy przypływ" i "Romy i Michelle na zjeździe absolwentów". Potem wystąpił w filmie Stephena Frearsa "Kraina Hi-Lo", w przebojowym "Następnym piątku" oraz jako jaszczurka Pepito w "Dr Doolittle II". Aktor zajmuje się także niezależną produkcją filmową.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 sierpnia 1971

miejsce urodzenia: Meksyk

wzrost: 165 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Sylvia Arzate, córka Rose (ur. 11.09.2004)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

widziałam go tylko w Traffic i uważam że dobry z niego aktor.A wy co sądzicie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones