Jennifer Lopez I

Jennifer Lynn Lopez

7,7
21 422 oceny gry aktorskiej
Jennifer Lopez I
Jest córką informatyka i nauczycielki. Od dzieciństwa marzyła, by zostać aktorką. Karierę artystyczną zaczynała jednak jako tancerka. Przez kilka lat występowała na scenie w różnego rodzaju rewiach i musicalach, z których najważniejsze to "Golden Musicals of Broadway" i "Synchronicity". Doświadczenie, którego nabrała podczas tych przedstawień, pomogło jej w zdobyciu roli w jednym z najpopularniejszych programów telewizji amerykańskiej "In Living Color", gdzie przez kilka sezonów występowała jako tancerka. Została dostrzeżona i zaproponowano jej pierwszą rolę w pilocie serialu zatytułowanego "South Central". Serial okazał się kompletnym niewypałem, ale zwrócił uwagę na Lopez i zaowocował kolejnymi ofertami pracy. Swój pierwszy sukces telewizyjny artystka osiągnęła w 1993 r., kiedy zagrała rolę bohaterskiej pielęgniarki w obrazie "Pielęgniarki w akcji". Dwa lata później Lopez zagrała swoją pierwszą poważną rolę na dużym ekranie w filmie "Moja rodzina". Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i przyniósł artystce bardzo dobre recenzje. W 1996 r. Jennifer została zaangażowana przez samego Francisa Forda Coppolę do roli w reżyserowanym przez niego obrazie "Jack", gdzie partnerowała Robinowi Williamsowi. Prawdziwą sławę Lopez zyskała jednak dopiero rok później po kreacji, którą stworzyła w biograficznym filmie "Selena". Wcieliła się tam w postać piosenkarki, która u szczytu kariery została zamordowana przez jedną z dziewcząt ze swojego zespołu. Rola w tym obrazie przyniosła aktorce nominację do Złotego Globu i zwróciła na nią uwagę całej Ameryki. Od tego momentu o Lopez zaczęło być głośno. Magazyn "People" wybrał ją jedną z najpiękniejszych osób 1997 r., a ze strony producentów posypały się propozycje ról filmowych. W 1999 r. artystka z dużym powodzeniem spróbowała swoich sił jako piosenkarka wydając album zatytułowany "On the 6".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lipca 1969

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 164 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina, 8 innych nagród oraz 43 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
czterokrotnie zamężna: 1. Ojani Noa (22.02.1997 - 01.01.1998, rozwód); 2. Cris Judd (29.09.2001 - 26.01.2003, rozwód); 3. Marc Anthony (05.06.2004 - 16.06.2014, rozwód), bliźnięta: Emme Maribel i Maximilian David (ur. 22.02.2008); 4. Ben Affleck (od 16.07.2022)
Pierwszy raz zaręczyła się w wieku 15 lat z Davidem Cruzem. Ostatecznie małżeństwo nie doszło do skutku przez jej matkę, która była przeciwna temu związkowi.
Była również zaręczona z aktorem Benem Affleckiem (10.2002 - 20.01.2004 r.).
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1993 r. - "That's The Way Love Goes" - Janet Jackson;
- 1997 r. - "Been Around The World" - Puff Daddy & The Family, "No Me Conoces" - Marc Anthony;
- 2000 r. - "It's So Hard" - Big Pun;
- 2016 r. - "Don't You Need Somebody" - RedOne;
- 2018 r. - "Girls Like You" - Maroon 5.
Ma cztery własne linie perfum: "Glow", "Still",  "Live" i "Deseo".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moim zdaniem Jennifer Lopez jest świetną aktorką (i piosenkarką). A wy co sądzicie o J.Lo jako aktorce?

Przecież to piękna i utalentowana kobieta. Jeżeli ktoś nie lubi jej piosenek, to może wyłączyć głos i oglądać teledyski bo jest na co popatrzeć, i nie można zaprzeczyć że jest piękna.

Którą byście zabrali na bezludną wyspę?

ale gra całkiem dobrze

Naprawdę aż tak niektórzy nienawidzą Jennifer w roli aktorki? Czy powinna zostać przy samym śpiewaniu?
Zauważyłam, że większość zaniża ocenę filmom, w którym gra Jennifer. Piszą w komentarzach, że film z góry musi być porażką, bo ona tam gra. Piszą, że zaniża ocenę i całokształt filmom...
Potem nie wiadomo, czy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones