Edward James Olmos 

7,4
5 802 oceny gry aktorskiej
Edward James Olmos
W dzieciństwie Edward James Olmos nie planował robienia kariery artystycznej. Marzeniem jego było zostać zawodowym graczem baseball i osiągnąć największe sukcesy w tej dyscyplinie sportu. W wieku 13 lat zmienił jednak swoje plany i postanowił zostać sławnym muzykiem. Dwa lata później był już "doświadczonym" wokalistą rockowym, który miał za sobą staż w wielu garażowych zespołach. Na przełomie lat 60. i 70. występował w muzycznych klubach, gdzie "na szczęście" nie odniósł wielkich sukcesów. Wtedy zdecydował się na aktorstwo. Zaczął uczęszczać na kursy teatralne a żeby zarobić na życie otworzył przedsiębiorstwo, które specjalizowało się w przewozie zabytkowych mebli. Pierwszy sukces sceniczny Olmos odniósł w roku 1978 rolą w sztuce Luisa Valdeza "Zoot Suit". Przedstawienie w bardzo szybkim czasie zostało wystawione na Broadwayu a kreacja Edwarda zaowocowała nominacją do nagrody Tony. Od tamtej pory kariera Olmosa potoczyła się błyskawicznie. W latach 1984 - 1989 grał jedną z głównych ról w głośnym serialu "Miami Vice" a w 1989 r. otrzymał nominacje do Oscara i Złotego Globu za rolę w obrazie "Stand and Deliver". Trzy lata później Olmos zadebiutował jako reżyser bardzo dobrze przyjętym filmem "American Me".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lutego 1947

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 175 cm

Złoty Glob
Zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 4 inne nagrody oraz 10 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Kaija Keel (29.12.1971 - 1992, rozwód), 2 synów: Mico (ur. 18.07.1972) i Bodie (ur. 27.08.1975); 2. Lorraine Bracco (28.01.1994 - 04.03.2002, rozwód); 3. Lymari Nadal (od 2002)
Wystąpił w teledyku Snoop Dogg'a do piosenki "Vato".
Proponowano mu jedną z głównych ról w filmie "Podpalaczka", jednak odrzucił tę ofertę.
Był brany pod uwagę przy obsadzaniu roli Kruge'a w filmie "Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka", jednak ostatecznie producenci zdecydowali się zaangażować Christophera Lloyda.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Janusza Gajosa

Świetna postać : )

Castillo - cichy, skryty w cieniu zabójca z mieczem samurajskim... Zajebista sprawa.

zauważyłem że zagrał tam ochroniarza,niewymieniony w napisach

Sezon 2 - "Love in the Time of Hydra", tak konkretniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones