PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9448}
14 919
chce zobaczyć
7,7 24
oceny krytyków
Serpico
powrót do forum filmu Serpico

...Poswiecic swoje zycie, swoj zwiazek z kobieta i wlasne interesy tylko po to, by zaszkodzic paru gliniarzom. Swiata nie uratujesz... Nawet jak tych zamkna to za rok pojawia sie nowi, jeszcze gorsi a jemu i tak nikt nie podziekuje ba, nawet nikt go nie bedzie pamietal... Mimo wszystko Pacino zagral bardzo dobrze niezrownowazonego psychicznie mieczaka...

ocenił(a) film na 9
BenMaciag

... Poświęcił swoje życie i własne interesy a także nie związał się z kobietą tylko po to, by przekazać ludziom prawdziwy obraz stwórcy,  oczyścić świątynie i zaszkodzić paru faryzeuszom... - ta sam logika. Przemyśl to, bo gdyby wszyscy myśleli tak obrzydliwie EGOISTYCZNIE jak Ty to byśmy mieli piekło na ziemi... a wiadomo, że Serpico całego świata od razu swoją postawą nie zbawi ale też on nie miał takich ambicji - więc po co takie szyderstwa wypisywać? Chciał aby chociaż ten kawałek świata wokół niego był lepszy. Powinieneś to docenić zamiast wypisywać tutaj takie nihilistyczne bzdury.

ocenił(a) film na 4
kyle_reese

Jakiego stworcy???

BenMaciag

Nie rozumiesz, bo jesteś pewnie tym sortem człowieka, który by wziął łapówkę a potem ewentualnie odstrzelił takiego Serpico. Lub spokojnie się przyglądał, kiedy robić to będą inni.

ocenił(a) film na 4
Omnikoron

Chyba nie zrozumiales mojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 9
BenMaciag

Można iść pod prąd i taka jest rola bohatera.. a można z prądem, wg. Twojej wypowiedzi.. Dlatego wielu brało, prawie wszyscy.. i tak ma wyglądać system? Wezmę, bo wszyscy biorą? A potem dzieci takich piszą na murach : Chwdp.." , już wiesz dlaczego?:)

ocenił(a) film na 4
Lysiczka

Pod prad sie idzie jak ma sie pietnascie lat a w moim wieku liczy sie bezpieczenstwo moje i mojej rodziny. To, zeby mieli co jesc i gdzie spac i byli szczesliwi. Mysle wprzod, jestem zorganizowany i odpowiedzialny. To jest dla mnie bohaterstwo a nie proba zaspokojenia wlasnego ego. Ja nie popieram takiego zachowania. Zlikwiduje sie jednych, to na ich miejsce zaraz znajda sie inni. A chwdp pisza na scianach, bo dostali lupnia za kradzieze, rozrabianie, niszczenie cudzego mienia i dokuczanie innym, Myslisz, ze kogos jakies tam brudne policyjne sprawki obchodzily? Jeszcze sami lecieli do tatusia, zeby sprawe zalatwil... Wiem, bo jestem facetem i jak dorastalem, to tez mialem kolegow. A moja dzielnica tez nie byla taka fajna.

ocenił(a) film na 9
BenMaciag

Mamy inne zdanie, dla mnie prawdziwą odwagą jest właśnie to, zeby żyć w zgodzie z własnym sumieniem, on sobie ustalił takie zasady i sie ich trzymał. To on poniósł najwyższą cenę, ale liczył sie z konsekwencjami. Nie gratyfikuje., co zrobiłabym na jego miejscu, podziwiam i tyle,. Jest Nietzsche "owskim Panem, a nie niewolnikiem, który bezpiecznie siedzi w platońskiej paraboli jaskini:) Może jesteś tym, który by brał "dla rodziny".. a ja moze bym odeszła, bo nie chciałabym brać.. i na szczescie takie filmy służą dyskusji. Każdy ma prawo do własnego wyboru:))

ocenił(a) film na 4
Lysiczka

Nie mowie o braniu tylko dawaniu najblizszym. Pochodze z bardzo biednej rodziny i na wszystko zapracowalem sam. Pierwsze pieniadze zarobilem pracujac majac 10 lat. Jak chodzilem do technikum to w soboty i nedziele pracowalem Musialem siebie i ojca utrzymywac jak studiowalem dziennie. Wieczorami dawalem korepetucje a w weekendy pracowalem. Teraz mam dwie prace. Jedna w firmie produkujace sprzet wojskowy jako kontroler jakosci a Ty mi tu piszesz, ze sobie siedze w jaskini… Echhhh…

ocenił(a) film na 9
BenMaciag

Ja nie piszę o Tobie, nie oceniam, nie znam Cię, a nawet jakbym znała, również nie oceniałabym.. Piszę tylko o tym, ze każdy z nas ma wybór, tak , jak bohater z filmu.. i każdy , jak on ponosi konsekwencję wyborów( dobre, albo dla niego złe). dzięki takim filmom wywiązuje się dyskusja, zastanawiamy się , jak byśmy postąpili będąc w tej alternatywnej rzeczywistości, i coś nam się wydaje,. Choć powiem Ci, że moim zdaniem nigdy nie wiemy do końca , jakby to bylo z naszym wyborem,, W filmie widzimy ten obraz obiektywnie, zza szyby, a rzeczywistosc to już druga sprawa. By the way.. Gratuluję przedsiębiorczości i zaradności. to bardzo cenna cecha:)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones