PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9448}
7,7 26 206
ocen
7,7 10 1 26206
7,7 24
oceny krytyków
Serpico
powrót do forum filmu Serpico

PYTANIE

ocenił(a) film na 7

Nie rozumiem przesłania sceny kiedy to łysy porucznik (Tolkan) wpada do szatni i oskarża Serpico o obcowanie seksualne z innym mężczyzną? Film oceniam na 7/10.

ocenił(a) film na 9
Bestia

Chodziło oczernienie Serpico, aby później miał problemy i aby utrudnić mu ewentualną drogę awansu. Mentalność w stylu: skoro Ty nam robisz "świństwo" to i my Tobie. Ogólnie: zawsze jest tak, że jak ktoś zadaje się z czymś złym, to też i zostaje przez to zło w pewien sposób ubrudzony. (Stąd też satropolskie przysłowie: "nie ruszaj g.... bo jeszcze bardziej ś....". Zmienianie świata na lepsze nie odbywa się bezboleśnie i trzeba być tego świadomym. A. Michnik w książce "Wściekłość i wstyd" pisał o "absolutystach moralnych", którzy szczycili się tym że byli "OSTROŻNI - NIEUBRUDZENI" ale też w nico się nie angażowali. Każda dobre działania na rzecz poprawy lub zmiany chorego systemu powoduje, to że człowiek może zostać UBRUDZONY: zło za darmo pola nie oddaje . Stąd też takie wrabianie Serpiko o kontakty homoseksualne.

ocenił(a) film na 7
kyle_reese

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Bestia

Poza tym warto pamiętać, ze film toczy się w latach, w których był nieco inny sposunek do homoseksualizmu niż dziś i np homoseksualistów nie chciano przyjmować do wojska. Także była to rzecz, za którą można było stracić awans w policji albo zostać odrzuconym przez kolegów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
kokobeszamel

WOW. Ale mnie zgasiłaś. Nie wiem co powiedzieć. Możesz pomachać do kamery jak będziesz w kolejnej paradzie równości uczestniczyć.

Barteklo

Chciałabym, ale nie uczestniczę w takich rzeczach.

kyle_reese

Przed wieloma laty moja babcia mawiała - "nie bij się z gównem, bo nie wygrasz, ale na pewno się ubrudzisz" ! Uważam, że to do dzisiaj aktualne i w filmie i w życiu.

ocenił(a) film na 9
IrenaSz

ja to znam w wersji "nie ruszaj g... bo jeszcze bardziej ś..."

Bestia

Poza tym to biografia...nie wiem na ile w tym wzgledzie dokladna, ale skoro przedstawiono taki zarzut to wydaje mi sie ze mial miejscee w rzeczywistosci, trzeba bylo to jakos pokazac w filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones