film

Shiva Baby

2020
1h 11m
6,6 4 833
oceny
6,6 10 1 4833
7,0 24
oceny krytyków
Studentka spotyka swojego sponsora na żydowskiej ceremonii pogrzebowej, w której  uczestniczy wraz z rodzicami. Zobacz pełny opis
Shiva Baby zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Shiva Baby
Zwiastun nr 2
Shiva Baby
Zwiastun nr 1
nr 2 2021-03-30T08:28:36 https://fwcdn.pl/webv/69/54/56954/56954.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/192/849192/Shiva_Baby_trailer_3Y3.vp9.1080p.webm

Widzimy parę kochanków. Po seksie Danielle prosi Maxa o wsparcie - on jest starszy i ustawiony, ona to studentka bez kasy. Następnie przenosimy się na żydowską shivę. Podczas imprezy, będącej odpowiednikiem stypy, zgromadzeni goście - z rodzicami na czele - próbują pomóc dziewczynie, dobitnie podkreślając sytuację, w jakiej się znalazła.Widzimy parę kochanków. Po seksie Danielle prosi Maxa o wsparcie - on jest starszy i ustawiony, ona to studentka bez kasy. Następnie przenosimy się na żydowską shivę. Podczas imprezy, będącej odpowiednikiem stypy, zgromadzeni goście - z rodzicami na czele - próbują pomóc dziewczynie, dobitnie podkreślając sytuację, w jakiej się znalazła. W końcu nie ma pracy, stabilnego związku ani równowagi psychicznej. Danielle ciężko znosi też porównania z przyjaciółką z dzieciństwa. Jakby tego było mało, na shivie pojawia się Max w towarzystwie pięknej i odnoszącą sukcesy żony z niemowlakiem na rękach. Atmosfera się zagęszcza, a im sytuacja robi się bardziej niezręczna, tym większe salwy śmiechu wywołuje.

studio
Neon Heart Productions
tytuł oryg.
Shiva Baby
inne tytuły
Zdjęcia do filmu nakręcono w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oczywiście, sytuacje są paradoksalne. Wywołują uśmiech. Dużo tu niezręcznych i kłopotliwych spotkań będących pożywką dla komediowych scen. Jednak w rzeczywistości to tylko pozornie lekko podana historia dziewczyny, która znalazła się w centrum życiowego chaosu.

Słowa i spojrzenia w tym filmie wypalają. Strasznie intensywny. Aż brak tchu. Wie ten, kto ma rodzinę.

Aby na pogrzebie nie czuć się niezręcznie, wystarczy być nieboszczykiem.

Do połowy dość ciekawie się ogląda, nastrój niezręczności naprawdę dobrze ukazany. W drugiej połowie jednak film staje się swoją parodią. Ze zwieńczeniem na koncu.

https://przekroj.pl/kultura/zagubiona-mlodosc-w-ameryce-anna-wyrwik

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones